Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje organizuojama labdaros akcija, kviečianti miestiečius paremti kovą prieš agresiją

Kviečiame visus, norinčius paremti Ukrainos kovą prieš agresiją, į labdaros akciją, kuri vyks liepos 20 d., 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g, 40, Vilnius).

Muziejaus galerijoje iki liepos 24 d. vyksta ukrainiečių menininko Danylo Movchan akvarelių paroda „Karas Ukrainoje“. Tai Lvive veikiančios meno galerijos „Green Sofa“ ir mūsų muziejaus bendras projektas, kurio tikslas – ne tik skleisti žinią apie Ukrainos meną, bet ir padėti karo naikinamai šaliai ir pagelbėti jos žmonėms.

Ragindami lietuvius „nepriprasti“ prie karo ir nenustoti aukoti bei siekdami surinkti kuo daugiau lėšų Ukrainą ginantiems kariams, liepos 20 d. muziejaus galerijoje rengiame labdaros akciją.

Bus galima įsigyti parodoje eksponuojamų darbų atspaudus su autoriaus parašu ir galerijos „Green Sofa“ antspaudu (kaina 50 eurų) bei 4 akvarelių originalus (pradinė kaina – 300 eurų).

Labdaros akcijoje koncertuos tarptautinis vyrų choras „UNIA“, kuris giedos istorines-karines dainas.

Danylo Movchan – profesionalus menininkas, nuo 2006 m. dirbęs išimtinai sakralinio meno srityje. Po vasario 24 d., Rusijai užpuolus Ukrainą, menininkas pradėjo kurti minimalistines simbolines akvareles – savotišką karo baisybių ir tragedijų dienoraštį.

Danylo Movchan: „Pasaulyje nėra tokių spalvų, kuriomis būtų galima perteikti šią tragediją. Nėra ir žodžių, kuriais būtų galima apibūdinti mūsų patiriamą skausmą. Gyvenimas karo akivaizdoje užpildė mano pasaulį nepakeliamu nerimu. (…) Nebegaliu tapyti ikonų. Mano sieloje nebėra ramybės ir taikos, kad kurdamas galėčiau ir toliau šlovinti Dievą“.

Menininko Danylo Movchan tapybos darbas

Danylo Movchan

Gimė 1979 m. Lvive

1995–2000 – studijavo Ivano Trušo Lvivo valstybinėje dekoratyviosios ir taikomosios dailės kolegijoje (Restauravimo katedroje);

2000–2006 – studijavo Lvivo nacionalinėje menų akademijoje (Sakralinio meno katedroje);

Nuo 2012 – Ukrainos ikonografų sąjungos narys.

Parodose dalyvauja nuo 2006 m. Yra surengęs personalinių parodų ne tik Ukrainos muziejuose ir galerijose, bet ir eksponavęs darbus Lenkijoje bei JAV. Dalyvavo per 90-yje grupinių parodų ir tarptautinių plenerų.

Menininko darbų yra įsigijusios bažnyčios ir privatūs kolekcininkai Ukrainoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Kanadoje ir JAV.