Melomanams – išskirtinė koncertinė programa

Koncertų išsiilgusiems Vilniaus melomanams – unikalus tarptautinį pripažinimą pelniusių jaunosios kartos atlikėjų, smuikininkės Julijos Ivanovaitės ir pianisto Pauliaus Andersson projektas, kurio metu skambės gražiausi žymių Lietuvos ir Lenkijos kompozitorių kamerinės muzikos kūriniai.

Projektas „Lietuva ir Lenkija: ateities kultūriniai tiltai“ skirtas pažymėti 230-ąsias Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos metines. Pirmasis jo koncertas jau įvyko gegužės pradžioje Varšuvoje, tačiau, dėl COVID-19 pandemijos, programos pristatymą Lietuvos klausytojams teko atidėti.

„Mintis sujungti skirtingų epochų Lietuvos ir Lenkijos kompozitorių kūrybą į vieną programą gimė ne atsitiktinai. Į rankas vis patekdavo puikūs, bet retai atliekami abiejų tautų kūrėjų opusai, kurie skambesiu ir idėjomis papildo vienas kitą, susilieja į išbaigtą paveikslą. Labai norėjome šiuo grožiu pasidalinti su klausytojais“, – pasakojo respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, solistė bei kamerinės muzikos atlikėja J. Ivanovaitė.

„Tiesą pasakius, pririnkome tiek kūrinių, kad būtume galėję paruošti tris programas. Tik po ilgų ir audringų diskusijų atrinkome kūrinius, kurie geriausiai atspindi ir Lietuvos bei Lenkijos muzikos raidą, ir mūsų, kaip atlikėjų, pasaulėjautą“, – atskleidė P. Andersson. Jis – trečiosios kartos pianistų dinastijos atstovas, penkiolikos tarptautinių konkursų laureatas, nuolat kaip solistas koncertuojantis su žymiausiais Lietuvos ir Europos orkestrais.

Jau septynerius metus kartu koncertuojantys solistai koncerte atliks Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Karolio Szymanowskio, Krzysztofo Pendereckio bei jaunosios kartos pasaulinio pripažinimo sulaukusio lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūrinius smuikui ir fortepijonui.

Koncertas vyks šį penktadienį, birželio 11 dieną, 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino per. 42, Vilnius). Tiesioginę transliaciją galima pamatyti www.tv.lmta.lt.