Svarbi informacija
„Misija Sibiras“ dokumentinių filmų peržiūros
Birželio 14 d., Gedulo ir vilties dieną, kviečiame į „Misija Sibiras“ dokumentinių filmų peržiūras Vilniaus centrinės bibliotekos (Žirmūnų g. 6) skaitykloje. Vienas po kito bus rodomi trys naujausi ekspedicijų filmai.
DIENOS PROGRAMA:
11.59 val. Visuotinė tylos minutė. Jau penktus metus lietuviai visame pasaulyje sustos tam, kad pagerbtų tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Skirkime 60 sekundžių ir tyloje pagalvokime apie tuos, kurie buvo priversti išvykti iš tėvynės ir taip į ją nebesugrįžo.
12.00 val. „Misija Sibiras’17. Iš mokyklos suolo į ekspedicijos traukinį“ (39 min.)
Režisierės Emilės Jasulevičiūtės dokumentinis filmas „Misija Sibiras’17. Iš mokyklos suolo į ekspedicijos traukinį“ – tai filmas apie „Misija Sibiras‘17“ emocijas Irkutsko srityje, Nižneudinsko ir Tulūno rajonuose. Apie 9 į Sibiro dangų iškilusius kryžius, daugiau nei 100 pėsčiomis nukeliautų kilometrų, 9 sutvarkytas kapines ir lietuvius, tebegyvenančius Sibire. Tai filmas, kuriame užduotas klausimas „Ar sunku sėsti į ekspedicijos traukinį tiesiai iš mokyklos suolo?“ atsakomas tik su komandos pagalba. Juk vieningai dirbanti 16 žmonių komanda padaro kur kas daugiau nei galima įsivaizduoti!
14.00 val. „Misija Sibiras’18. Surasti savus“ (45 min.)
Milžiniška teritorija, kuri talpina 42 Lietuvas, dykynės, kuriose lietuviška daina neskambėjo jau kelias dešimtis metų, tūkstančiai tautiečių amžiams likusių Kazachstane, apie kurių amžino poilsio vietas kartais nežino net artimieji. Kaip Kazachstano stepėse surasti savus ir atstatyti istoriją ten, kur aplink viskas griūva?
16.00 val. „Misija Sibiras’19. Paliesti tremtį“ (60 min.)
Už tūkstančių kilometrų plytinčiose Kazachstano stepėse slypi dalis lietuvių istorijos. Daugelis ten ištremtų mūsų tautiečių taip ir negrįžo į tėvynę ir amžiams liko ilsėtis svetimame krašte. Tačiau ką daryti, kad ta istorijos dalis nebūtų užmiršta, kaip prie jos prisiliesti ir ją išsaugoti, kai net nežinai, kur ieškoti savų?
„Misija Sibiras“ tai penkioliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.