„MMLAB erdvėje“ du motociklininkai pristatys spektaklį „Stepai, gazo!“

Apie įvairių Lietuvos istorinių asmenybių gyvenimo nuopelnus ar pasiekimus neretai žinome pakankamai, bet kaip dažnai esame girdėję apie kiek labiau intriguojančias ir asmenines jų gyvenimo detales? Liepos 22 d. 19 ir 21 val. Meno ir mokslo laboratorijos (MMLAB) erdvėje teatras „Meno Alchemija“ kartu su aktoriais Laurynu Jurgeliu ir Aleksandru Špilevojumi pristatys spektaklį „Stepai, gazo!“, kurio metu papasakos iki šiol mažai girdėtą, realiais faktais paremtą, bet taip pat pačių aktorių išmone, fantazija ir smagiomis prielaidomis praskiestą istoriją apie kunigaikščio Stepono Batoro gyvenimą.

„Stepai, gazo!“ – tai dviejų aktorių istorijų pasakojimo (angl. storrytelling) spektaklis, smagia ir ironiška forma atskleidžiantis neįtikėtinai įdomius, bet mažai kam žinomus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gyvenimo įvykius. „Storytellingas leidžia meistriškai meluoti remiantis tikrais faktais ir tikra istorija, įdedant savo interpretaciją ir požiūrį į viską, apie ką pasakoji“, – sako aktorius Laurynas Jurgelis.

Aleksandro Špilevojaus ir Lauryno Jurgelio kurtas spektaklis vyksta po atviru dangumi, o jame, kitaip nei daugelyje spektaklių, nenaudojami įprasti dramos teatro elementai (t. y. scenografija, sceninis apšvietimas, kostiumai, grimas ir kt.). Spektaklyje apskritai nebus jokios scenos! Susirinkus žiūrovams, aktoriai, panašiai kaip praeityje vežimais klajoję artistai, atvažiuos dviem savo motociklais, ir nulipę nuo jų, pradės savo improvizuotą pasirodymą, pasitelkdami tik tai, kas telpa jų motociklų krepšiuose.

Svarbiau nei pati spektaklio tema yra faktas, jog Laurynas ir Aleksandras spektaklį su motociklais „Stepai, gazo!“ vežios po Lietuvą bei tokiu būdu susitiks su žiūrovais įvairiuose šalies kaimeliuose ir miesteliuose. „Pažintis, atsivėrimas, naujos patirtys ir atradimai. Ir žiūrovams, ir mums. Gal net vertėtų sakyti, kad spektaklis yra ne tiek apie tai, kiek vardan to“, – sako Aleksandras.

Kelionė po Lietuvą bus pradedama premjera Vilniuje „MMLAB erdvėje“, įsikūrusioje Vokiečių g. 13A. Tai jaunų, nepriklausomų menininkų iniciatyva sukurta vieta, kurioje gimsta netradiciniai teatro renginiai, instaliacijos ir muzikiniai įvykiai. Pandemijos laikotarpiu atidaryta atvira erdvė tapo vilniečių traukos centru, kur buvo pristatytos įvairios menininkų ir mokslininkų kolaboracijų instaliacijos, vyko pjesių pristatymai ir spektaklių premjeros.

Dalis spektaklio „Stepai, gazo!“ repeticijų vyko būtent „MMLAB erdvėje“ po atviru dangumi. Kaip aktoriai teigia, tokios repeticijos po atviru dangumi sukuria visai kitokią emociją nei darbas tradicinėje juodoje teatro scenos dėžutėje. Dėl šių aplinkybių gimė ir visai kitokios nuotaikos spektaklis, kuriame keliama nemažai klausimų ne tik apie Lietuvos praeitį, bet ir mūsų dabartį – mūsų nepaaiškinamas baimes, troškimus, kompleksus ir svajones.

Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Žiūrovai „Stepai, gazo!“ galės išvysti nemokamai jau liepos 22 d. 19 ir 21 val. „MMLAB erdvėje“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.