Motiejaus Jakubausko knygos „Totoriai šimtmečio laikotarpiu Lietuvoje (1918-2018)“ pristatymas

Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į Motiejaus Jakubausko knygos „Totoriai šimtmečio laikotarpiu Lietuvoje (1918-2018)“ pristatymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6), konferencijų salėje (3 a.)

Motiejus Jakubauskas – Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininko pavaduotojas, tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Tautinių bendrijų tarybos narys.

„Autorius surinko ir chronologine tvarka sudėjo informaciją, kurioje paminėti totoriai ar įvykiai, sietini su totoriais. Turbūt nedaugeliui žmonių buvo žinoma, kad Lietuvoje gausu upelių, miškų, kalnelių, gyvenviečių pavadinimų, kildinamų iš totorių etnonimų. Išties reikėjo daug laiko ir pastangų iš įvairių šaltinių surinkti ir susisteminti informaciją apie totorių įsikųrimą LDK, Lietuvos totorių bendruomeninė gyvenimą įvairiais laikotarpiais, atskirų žmonių pasiekimus ar įvykius, kuriuose jie paminėti, Lietuvos istorijos fragmentus, lietuvių autorių grožinės literatūros kūrinių vertimus į totorių kalbą ir kt“, – rašo prof. dr. Adas Jakubauskas.