Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė | Knygų klubo su Dovile Kuzminskaite atidarymas. Knygos „Internatas“ pristatymas

Kviečiame į Knygų klubo Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) su vertėja, knygų apžvalgininke Dovile Kuzminskaite atidarymo renginį.

Knygų klubo atidarymo renginys vyks Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu – balandžio 26 d. 17.00 val. Jo metu kartu su knygos vertėju iš ukrainiečių kalbos Vytu Dekšniu kalbėsime apie Serhij Žadan knygą „Internatas“. Pokalbyje dalyvaus ir vertėjas, rašytojas, literatūros kritikas Marius Burokas, kuris pastaruoju metu savo socialinio tinklo paskyroje aktyviai reaguoja ir rašo Ukrainos įvykių apžvalgas.

Dovilė Kuzminskaitė – literatūros mokslų daktarė, VU universiteto Filologijos fakulteto dėstytoja, ispanakalbės literatūros ekspertė, „Ryto allegro“ knygų apžvalgininkė, vertėja. Jei paprasčiau – guvi skaitytoja, šunų, kelionių ir gamtos mylėtoja, visada nusiteikusi pasikalbėti apie knygas.

„Internatas“ (leidykla „Kitos knygos“) – tikrais įvykiais paremtas 2021 m. išleistas romanas apie karą Donbase ir jame atsidūrusį daug įtakos neturintį žmogų. Romaną iš ukrainiečių kalbos vertė Vytas Dekšnys.

„Ukrainiečių kalbos mokytojas Paša keliauja per fronto liniją pasiimti sūnėno iš internato. Pavojingos kelionės metu jis priverstas permąstyti savo pažiūras ir pasirinkti, į kurią pusę stoti. Pro langą matomi nuniokoti miestai ir miesteliai, ginkluoti kareiviai ir be namų likę žmonės nepadeda apsispręsti. Leisgyvis senukas su ką tik iš mokyklos parbėgusia anūke, paskubomis svetimus kailinius užsimetusi ir gatvėje atsidūrusi Vira, kita kiek isteriška moteriškaitė, kažkodėl įsikibusi tuščio lagamino, – kiekvienas jų turi savitą įvykių versiją. Surasti vieną tiesą tampa sunku. Ar tai išvis įmanoma?“

Serhijus Žadanas (gim. 1974) – šiuolaikinis ukrainiečių prozininkas, poetas, publicistas, literatūros renginių, roko koncertų, teatralizuotų performansų ir pilietinio nepaklusnumo akcijų organizatorius, šiuo metu aktyviai savanoriaujantis karo niokojamoje Ukrainoje ir socialiniuose tinkluose besidalijantis informacija. Jo stilius drastiškas ir kartu poetiškas, o kalba – nelygi, organiška, neperkrauta meninėmis priemonėmis. 2022 m. autoriaus kandidatūra siūloma literatūros Nobelio premijai.

Renginio metu gali būti fotografuojama.