Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė | Kūrybinės šiaudinių sodų gaminimo dirbtuvės

Balandžio 23–29 d. prasideda Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi?

Balandžio 28 d. 17.00 val. kviečiame dalyvauti kūrybinėse šiaudinių sodų gaminimo dirbtuvėse su tautodailininke Danute Norvaišiene.

Kovo 31 d. Kultūros ministerija pateikė šiaudinių sodų tradicijos Lietuvoje nominacinę paraišką UNESCO Reprezentatyviajam žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašui!

Taip, pasak kultūros viceministro Albino Vilčinsko, Lietuva įsipareigojo ir ateityje saugoti, skatinti bei plėtoti šią tradiciją: „Į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą jau yra įrašytos trys Lietuvos teiktos vertybės: kryždirbystė ir jos simbolika Lietuvoje, dainų ir šokių švenčių tradicija Baltijos šalyse bei sutartinės – lietuvių polifoninės dainos. Siekiame, kad ketvirtąja taptų šiaudinių sodų tradicija.“

Šie dirbiniai, turintys ne tik dekoratyvinę, bet ir apeiginę reikšmę, gali būti įvairių formų, tačiau labiausiai paplitusi – dvi bendro pagrindo piramidės, kurių vienas smaigalys nukreiptas į viršų – dangų, kitas į apačią – požemį. (Daugiau čia).

Dirbtuvių metu mokysimės šio tradicinio šiaudinio sodo vėrimo.

Tautodailininkės Danutės Norvaišienės šiaudiniai sodai yra pelnę apdovanojimus Vilniaus apskrities „Aukso vainiko“ parodose-konkursuose. Tautodailininkė dalyvauja kasmetinėse Kaziuko mugėse Vilniuje, jos skurti darbai –kalėdiniai žaisliukai, verbos, sodai jau pasklido po daugelį pasaulio šalių.

Renginio metu gali būti fotografuojama.