Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Balandžio 23–29 d. prasideda Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. 20-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“. Kviečiame virtualiai dalyvauti Vilniaus centrinės bibliotekos ir jos padalinių renginiuose.

VILNIAUS CENTRINĖ BIBLIOTEKA

Nuo balandžio 23 d. visą savaitę visos mūsų bibliotekos kvies dalyvauti iššūkyje „Ar turite šią knygą?“

Balandžio 23–29 d. Instagram viktorina „Mano vaikystės knyga“. Ar atpažinsite ankstyviausius savo skaitinius?

Balandžio 22 d., trečiadienį siūlome žiūrėti filmą „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė), kurį mūsų renginio dalyviai galės žiūrėti nemokamai su kinofondas.lt platformoje.

Balandžio 23 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame stebėti tiesioginę kino susitikimo su aktore Gelmine Glemžaite transliaciją, kuri papasakos apie aktoriaus darbą bei atsakys į Jūsų užduotus klausimus.

Balandžio 24 d., penktadienį, 18.00 val. kviečiame stebėti tiesioginę kino susitikimo su garso režisieriumi Julium Grigelioniu transliaciją bei užduoti klausimus susijusius su kino garso režisūros profesija.

Balandžio 24 d. video „Kaip pasikeitėme per 20 metų“.

Balandžio 27 d. bibliotekos ataskaita „2019–ieji Vilniaus centrinėje bibliotekoje“.

Balandžio 27 d. 17 val. Martyna iš Lazdynų bibliotekos tiesioginėje transliacijoje pasakos apie knygas, kurias skaitėme prieš 20 metų.

Balandžio 28 d. 18 val. Vilniaus centrinė biblioteka kviečia stebėti Ievos Augustinienės knygos „Kaip pasirinkti auklę“ pristatymo tiesioginę transliaciją. Autorę kalbins tinklaraščio „Linksmorijos“ autorė Inga Kanišauskė.

Balandžio 29 d., trečiadienį siūlome žiūrėti filmą „Animus Animalis“ (rež. Aistė Žegulytė), kurį mūsų renginio dalyviai galės žiūrėti nemokamai su specialiu kodu zmonescinema.lt platformoje.

O balandžio 30 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame stebėti tiesioginę kino susitikimo su operatoriumi Vytautu Katkum transliaciją, kuris papasakos apie operatoriaus darbą bei atsakys į Jūsų užduotus klausimus.

Iššūkyje dalyvauti ir pokalbius stebėti galėsite mūsų Facebook profilyje.

ANTAKALNIO BIBLIOTEKA

Antakalnio biblioteka Facebook profilyje kvies dalyvauti viktorinose, žaidimuose bei nusikelti į praeitį ir pasižvalgyti, kaip keitėsi biblioteka per 20 metų.

Balandžio 23 d.  Viktorina „Mano biblioteka – Antakalnio biblioteka“

Balandžio 24 d. video įrašas  „Iš Antakalnio bibliotekos istorijos: du pokyčių dešimtmečiai (2000-2020)“

Balandžio 25 d. viktorina „Ar atpažinsite lietuvių rašytojų kūrinius iš pirmų sakinių“

Balandžio 27 d. viktorina vaikams „Viesulas bibliotekoje“

Balandžio 29 d. žaidimas „Sujunkite rašytojus su jų kūriniais“

DZŪKŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 23 d. 15 val. Dzūkų biblioteka kviečia pasiklausyti Saros Poisson, o balandžio 24 d. 15 val. – Virginijos Kulvinskaitės skaitomų ištraukų iš savo kūrybos.

Balandžio 27 d. 15 val. Ramūno Kasparavičiaus poezijos skaitymai.

Balandžio 28 d. 15 val. kviečiame pasiklausyti Mariaus Buroko poezijos.

Video įrašus galėsite matyti Vilniaus centrinės bibliotekos Facebook profilyje.

GEROSIOS VILTIES BIBLIOTEKA

Gerosios Vilties bibliotekos Facebook profilyje bus siūloma pasigrožėti Medardo Čoboto trečio amžiaus universiteto tautodailės fakulteto lankytojų virtualia meno darbų paroda, prisiminti buvusius renginius, kaip pasikeitė biblioteka per 20 metų.

GRIGIŠKIŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 23 d. 12 val. ir balandžio 27 d. 12 val. kviečiame klausytis garsinių knygos „Mamulė Mū bibliotekoje“ skaitymų.

Balandžio 30 d. 12 val. siūlome pamatyti šešėlių tearo spektaklį Hanso Kristijano Anderseno pasakos „Undinėlė“ motyvais.

Garsinių skaitymų klausyti ir šešėlių teatro spektaklį stebėti galėsite Grigiškių bibliotekos Facebook profilyje.

Taip pat visą savaitę kviesime dalyvauti viktorinoje „Atspėk bibliotekos renginį“ bei dalintis prisiminimais apie Grigiškių biblioteką.

JUSTINIŠKIŲ BIBLIOTEKA

Biblioteka, turinti glaudžius ryšius su Justiniškių bendruomene paruošė telefoninę viktoriną apie literatūrą, mokslą, biblioteką savo ištikimiausiems lankytojams bei diskusiją „Biblioteka šiandien ir prieš 20 metų: galimybės ir perspektyvos“.

KALVARIJŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 23 d. Knygos vaikams „Šiaušiukai“ virtualus pristatymas.

KAROLINIŠKIŲ BIBLIOTEKA

Karoliniškių biblioteka Facebook profilyje kvies dalyvauti akcijose, viktorinoje, pamatyti virtualias parodas bei nusikelti į praeitį ir pasižvalgyti, kaip keitėsi biblioteka per 20 metų.

Balandžio 23 d. video „Kaip keitėsi biblioteka per 20 metų“.
Balandžio 27 d. virtuali paroda „Šiandien Juozui Baltušiui 111 metų“ .
Balandžio 28 d. akcija  „Pasidalinkite savo namų biblioteka ir papasakokite apie mėgstamiausią knygą“.
Balandžio 29 d. virtuali kūrybinė Eimanto Pažusio paroda „Metų laikai“.
Balandžio 30 d. viktorina „Ar žinai keistus faktus apie knygas ir skaitymą“.

LAZDYNŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 24 d. 15 val. Lazdynų biblioteka kviečia stebėti tiesioginę pokalbio su meninke Erika Petunoviene (Ayte) transliaciją.

Balandžio 27 d. 17 val. Martyna pasakos apie knygas, kurias skaitėme prieš 20 metų.

Balandžio 28 d. 12 val. kviečiame sugrįžti į pavasarį 2010-aisiais ir pasiklausyti poezijos gyvai.

Transliacijas galėsite stebėti Lazdynų bibliotekos Facebook profilyje.

Čia visą savaitę taip pat vyks virtuali Lazdynų bibliotekoje saugomų leidinių išlestų 1914-1945 m. fotografijų paroda, tautodailininkės Živilės Vasiliauskienės darbų paroda, proto mankštos, rubrikos „Biblioteka anuomet ir šiandien“ bei „Mano pirmoji biblioteka“.

NAUJAMIESČIO BIBLIOTEKA

Biblioteka kviečia dalyvauti viktorinoje apie populiariausias 2000-2020 m. lietuvių autorių knygas.

Dalyvauti viktorinoje galėsite čia.

NAUJOSIOS VILNIOS BIBLIOTEKA

Balandžio 27 d. 10 val. Naujosios Vilnios biblioteka kviečia į virtualų susitikimą  „Nebijokite!“, skirtą Jono Pauliaus II metų paminėjimui. Dalyvauja sesuo Viktorija Vaidogaitė CC.

Balandžio 28 d. 16 val. kviečiame klausytis pasakos sekamos aktorės Kristinos Savickytės-Damanskienės.

Balandžio 29 d. 18 val. virtualus susitikimas su knygos „500 dienų su Saudo Arabijos princu“ autoriumi, keliautoju Tomu Kriščiūnu.

Virtualius renginius galėsite matyti Naujosios Vilnios bibliotekos Facebook profilyje.

PAVILNIO BIBLIOTEKA

Literatūrinis gidas po Vilnių.

PILAITĖS BIBLIOTEKA

Pilaitės biblioteka siūlo gausybę dalykų nuveikti virtualiai:

Balandžio 23 d. galime pasiklausyti Šekspyro sonetų gerdami rytinę kavą. Klausysimės Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės aktorių skaitomų Williamo Shakespeare‘o sonetų.

Balandžio 24 d. galime puošti namus žinomais meno kūriniais. Kasmetinio festivalio „ColorOurCollections“ metu didieji pasaulio muziejai, archyvai, bibliotekos bei kitos kultūros įstaigos dalinasi darbų reprodukcijomis, kurias galima atsisiųsti, atsispausdinti ir nusispalvinti.

Balandžio 27 d. galime išmokti užsienio kalbų tapšnodami išmanųjį įrenginį. Susipažinsime su populiariausiomis užsienio kalbų mokymosi platformomis bei programėlėmis.

Balandžio 28 d. jei negalime nueiti muziejų,  muziejus gali ateiti pas Mus. Leisimės į virtualius turus po Luvro, Britų bei Ermitažo muziejus.

Balandžio 29 d. galime aplankyti UNESCO paveldo objektus patogiai sėdėdami ant savo sofos. Pasižvalgysime po įspūdingiausius pasaulio kampelius, leisimės į virtualias keliones.

Šias veiklas rasite Pilaitės bibliotekos Facebook profilyje.

TOMO ZANO BIBLIOTEKA

Kelionės šiuo metu lieka tik mūsų svajose, bet mes siūlome susitikimą su keliautoja, kelionių apžvalgininke ir knygos „Žydrojo dangaus kraštas. Bavarija“ bendraautore Arūna Kaminskiene, kuri ir pristatys šią knygą. Vaizdo įrašą galima bus stebėti balandžio 24 d. 11 val.

Vasario mėnesį Tomo Zano bibliotekoje žiūrėjome Klaudijos Matvejevaitės trumpo metražo filmą „Paskutinė diena“, kuris buvo paremtas Jaroslavo Melniko apysakų ir apsakymų rinkinių „Rojalio kambarys“ (2004), tęsiame draugystę su rašytoju, kuris pristatys naują savo kūrinį „Adata“ (2019) balandžio 29 d. 14 val.

Vaizdo įrašus galima bus stebėti Tomo Zano bibliotekos Facebook profilyje.

Iš bibliotekos archyvų: visos savaitės metu mes virtualiai keliausime laiku ir prisiminsime bei apžvelgsime spalvingesnius, įdomesnius renginius, projektus, programas vaikams.

VAIKŲ BIBLIOTEKA „SAULUTĖ“

Kviečiame klausytis garsinių skaitymų vaikams bei dalyvauti teminėse viktorinose ir piešinių konkursuose:

Balandžio 23 d. „Vasaros lietaus pasaka“, iš skaitinių knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“. Skaito Inga Gučienė.

Balandžio 24 d. „Ką sapnavo pienės pūkas?“ iš skaitinių knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“. Skaito Inga Gučienė. Pasakos su užduotėlėmis, skirtos 1-10 m. vaikams.

Balandžio 25 d. istorija apie linksmuolius lokiukus, kurie kasdieną draugauja ir kartu pramogauja. Pedagogė-edukologė Inga Gučienė skaito pirmą knygelės „AŠ jau skaitau!“ istoriją apie Tedį, kuris sukonstravo laimės šulinį.

Balandžio 26 d. Inga Gučienė skaito antrą  knygelės „AŠ jau skaitau!“ istoriją apie  meškutę Belą, kuri pametė savo žaisliuką klouną parke

Balandžio 27 d. kūrybinės dirbtuvės su dailininke Aušra Kiudulaite. Istorija apie linksmuolius lokiukus, kurie kasdieną draugauja ir kartu pramogauja. Pedagogė-edukologė Inga Gučienė skaito trečią  knygelės „AŠ jau skaitau!“ istoriją apie  lokį Brajeną, kuris iškepė skanų pyragą.

Balandžio 28 d. paveikslėlių knygą „Ypatingas“ (Autorė-Modesta Jurgaitytė, iliustratorė – Rasa Jančiauskaitė) skaito aktorė Daiva Rudytė. Pedagogė-edukologė Inga Gučienė skaito ketvirtą  knygelės „AŠ jau skaitau!“ istoriją.

Balandžio 29 d. pasirinktą knygą pristato Vaikų bibliotekos „Saulutė“ darbuotoja Barbora. Pedagogė-edukologė Inga Gučienė skaito penktą  knygelės „AŠ jau skaitau!“ istoriją

Balandžio 30 d. saldūs – gardūs eilėraštukai iš Triušių miestelio. Skaito ir žaidžia knygos „Triušiukų abėcėlė“ autorė Titė Miku (Juventa Mudėnienė ). Pasaka „Vėjo rankos“, iš skaitinių knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“. Skaito Inga Gučienė.

O taip pat balandžio 23, 24, 27, 28, 29, 30 d. 11 val. virtualiai dalyvauti kineziterapeuto ir asmeninio trenerio Pauliaus mankštose vaikams ir jų tėvams. Mankštinantis naudojama tai, ką galima rasti namie. Įskaitant ir knygas.

Klausytis garsinių knygų skaitymų bei stebėti mankštas galėsite vaikų bibliotekos „Saulutė“ Facebook profilyje.