Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai Vilniaus centrinėje bibliotekoje

Balandžio 23–29 d. prasideda Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Balandžio 23–29 dienomis kviečiame dalyvauti Vilniaus centrinės bibliotekos ir padalinių renginiuose.

 

VILNIAUS CENTRINĖ BIBLIOTEKA

Balandžio 25–29 d. 9.00–19.00 val. kviečiame išbandyti virtualią realybę.

Balandžio 25 ir  26 d. 14.30–16 val. 3D kūrybinės dirbtuvės vaikams. Ženkliukų kūryba ir spausdinimas su 3D spausdintuvu.

Balandžio 26 d. 13.00 val. Lietuvos banko paskaita apie pinigus: gamybos etapai, ką daro pinigų ekspertas, kaip atpažinti padirbtus ir ką daryti su sugadintais pinigais.

Balandžio 26 d. 17.00 val. Knygų klubo atidarymas. Knygos „Internatas“ pristatymas. Dalyvauja Vytas Dekšnys ir Marius Burokas.

Balandžio 27 d. 15–17 val. Jaunimo mobilumo mugė – kūrybinės dirbtuvės.

Balandžio 27 d. 18.00 val. Susitikimas su Bernardu Gailiumi, knygos „Kraujo kvapas“ pristatymas.

Balandžio 28 d. 15 val. „Klimato muziejus“ kūrybinės dirbtuvės 9–12 klasių moksleiviams.

Balandžio 28 d. 17.00 val. Kūrybinės šiaudinių sodų gaminimo dirbtuvės su tautodailininke.

ANTAKALNIO BIBLIOTEKA

Balandžio 23 d. Virtualus testas „Spausdinto žodžio takais“ Antakalnio bibliotekos Facebook puslapyje.

Balandžio 25–29 d. 13.00-15.00 val. Interaktyvus žaidimas vaikams „Paslaptingas laiškas“.  Žaidimas skirtas 10-16 m vaikams. Vyks Vaikų literatūros skyriuje.

Balandžio 26 d. Virtualus patarlių kryžiažodis „Protas išmintį vedžioja“ Antakalnio bibliotekos Facebook puslapyje.

Balandžio 27 d. Virtualus testas „Literatūrinis Antakalnis“ Antakalnio bibliotekos Facebook puslapyje.

Balandžio 28 d. Virtualus žaidimas mažiems „Surask tokį patį pasakos herojų“ Antakalnio bibliotekos Facebook puslapyje.

DZŪKŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 25 d. 10.00 val. ir 11.00 val.  edukacinė ekskursija lopšelio-darželio „Gervelė“ auklėtiniams.

Balandžio 26 d. 10.00 val. ir 11.00 val.  edukacinė ekskursija lopšelio-darželio „Lašelis“ auklėtiniams.

Balandžio 27 d. 10.00 val.  edukacinė ekskursija lopšelio-darželio „Pabiručiai“ auklėtiniams.

Balandžio 28 d.  13.00 val.  susitikimas su  rašytojų Vytautu Račicku.

Balandžio 29 d. 10.00 val.  edukacinė ekskursija lopšelio-darželio „Gervelė“ auklėtiniams.

GEROSIOS VILTIES BIBLIOTEKA

Balandžio 23 d.  10.00 val. knygų paroda „Saugokim gyvybę“ skirta Pasaulinei gyvybės dienai.

Balandžio 25 d. 13.00 val. Honoratos Vilk tapybos darbų parodos atidarymas ir MČTAU klausytojų vakaronė.

Balandžio 26 d. 10.00 val. Gerosios Vilties progimnazijos lėlių teatro spektaklis „Be namų negerai“.

Balandžio 27 d.  17.00 val.  Knygų klubo „Geroji viltis“ susitikimas.  Aptarsime A. Iturbė knygą „Mažiausia pasaulio biblioteka“

Balandžio 28 d. 13.00 val. Edukacinė pamoka moksleiviams. A. Kiudulaitės „Maksas ir 92 musės“ knygos skaitymas ir žaislų gamyba iš antrinių žaliavų.

GRIGIŠKIŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 23 d.  virtualus nuotraukų konkursas „Pavasario žiedai“.  Kviesime lankytojus fotografuoti ir siųsti savo nuotraukas mums. Vėliau iš jų padarysime video filmuką Grigiškių bibliotekos Facebook puslapyje.

Balandžio 25 d. 15.00 val.  Knygų skirtukų dirbtuvėlės dviem skirtingomis technikomis.

Balandžio 25–29 d. Virtuali viktorina „Kaip gerai pažįsti lietuvių rašytojus?“ Grigiškių bibliotekos Facebook puslapyje.

Balandžio 27 d. 18.00 val. susitikimas su rašytoja A. J. Miškinyte. Rašytoja skaitytojams pristatys savo kūrybą.

Balandžio 25–29 d. garsiniai I. Narijauskienės terapinės pasakos „Pelėda Drūlija ir diena Ne“ skaitymai Grigiškių lopšelio-darželio „Pelėdžiukas“  auklėtiniams.

JERUZALĖS BIBLIOTEKA

Balandžio 23–30 d.  Paroda „Pamirštukai“. Originaliausių skaitytojų knygose pamirštų skirtukų paroda.

Balandžio 26–29 d. Agrarinės dirbtuvės „Biblioteka +“. Galimybė išsirinkti ir pasisodinti sau norimą augalą.

JUSTINIŠKIŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 23–29 d.  Nuotraukų paroda „Iš senjorų klubo fotoalbumo“.  Paroda skirta bibliotekos senjorų klubo „Palaima“ veiklos 10 metų jubiliejui paminėti.

Balandžio 27 d. 12.00 val.  Kompiuterinio raštingumo užsiemimai „Pirmieji žingniai technologijų link“.

Balandžio 28 d. 11.00 val. Knygų mylėtojų klubo „Fojė Justinė“ atidarymas.  Naujų knygų pristatymas ir aptarymas. Dalyvauja Justiniškių bendruomenė.

KALVARIJŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 23 d.  Paroda „Viskas apie knygą…“.  Parodoje pristatomi įvairūs knygų formatai, šriftai, dydžiai, tematikos. Paroda veiks iki birželio 1 d.

Balandžio 25 d.  Paroda „Tvarios tradicijos“.  Parodoje pristatomi tradiciniai lietuvių liaudies amatai. Lankytojai gali apžiūrėti Vilniaus ir Vilniaus rajono moksleivių sukurtas verbas, margučius ir kt. tradicijomis paremtus dirbinius.

Balandžio 26 d.  10.00 val. Diskusija su darželio „Švelnukas“ auklėtiniais apie tvarumą ir kaip prie jo prisidėti patiems. Ekskursija po biblioteką ir diskusija su vaikais apie tai, kaip naudodamiesi bibliotekų paslaugomis prisidedame prie tvarumo pasaulyje. Kūrybinės dirbtuvės. Renginio trukmė – 1,5 val.

Balandžio 26 d. 16.30 val. Kūrybinės dirbtuvės „Senos knygos atgyja…“.  Iš senų, susidėvėjusių ar aktualumą praradusių knygų gaminsime unikalius ir originalius meno kūrinius, kuriais bus galima puošti savo namus, bibliotekas ar net įteikti kaip dovaną skaityti mėgstantiems bičiuliams. Renginio trukmė – 1 val.

Balandžio 27 d. 17.30 val. Knygų klubo susitikimas, skirtas tvarios bibliotekos tematikai. Knygų klubo dalyviai aptars, kaip tvariai „vartoti“ knygas, dalinsis savo patirtimi ir patarimais, kur dėti ar kaip panaudoti nereikalingas knygas. Taip pat diskutuosime apie kūno tvarumą. Renginio trukmė – 1,5 val.

Balandžio 28 d. 16.00 val. Paskaita „Psichologinis lankstumas: kaip neįstrigti praeityje ir žiūrėti į priekį“. Psichologės Sigitos Glumbakaitės paskaita „Psichologinis lankstumas: kaip neįstrigti praeityje ir žiūrėti į priekį“. Tvariai gyventi gali tik laisvas žmogus – kaip išlaisvinti save ir susikurti motyvaciją gyventi tvariai. Renginio trukmė – 1 val.

KAROLINIŠKIŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 25 d. 10.00 val. Dailininkės Inos Ja darbų „Sielos šnabždesiai“ pristatymas. Ugninė sasukeni keramika, užburiantys šilko šalikai, vaizduotę išlaisvinantys tapybos darbai papuoš bibliotekos erdves.

Balandžio 25 d. 11.00 val. Edukacija „Metų laikai – Pavasaris!“ su teatro aktoriais. Tai – pažintis su daugybe paukščių, žvėrelių, gamtos reiškinių, su įvairiomis pavasario šventėmis, žaidimais, papročiais, istorinėmis asmenybėmis ir t.t. Edukacijoje talkina teatro lėlės, suvaidinamas mažytis vaidinimas apie Šv. Kazimierą, gausu vaizdinės medžiagos, teatro aktoriai betarpiškai ir linksmai bendrauja su vaikais, įtraukdami juos į edukaciją ir įtvirtindami gaunamą informaciją ir žinias.

Balandžio 26 d. 17.00 val. Pažintinis literatūrinis vakaras „Su poezija per Sakartvelą“. Susitikimas su jaunaisiais Sakartvelo kūrėjais, pristatant jų drąsius poetinius ieškojimus.

Balandžio 27 d. 17.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Medinio knygos skirtuko gamyba“. Vaikai bus supažindinti su skirtukų atsiradimo istorija: kokie skirtukai buvo prieš 2000 metų ir kokių galima pamatyti šiandien. Po trumpos istorijos pamokėlės vaikai patys gamins medinius skirtukus.

LAZDYNŲ BIBLIOTEKA

Balandžio 25 d.  10.00 val.  Knygos „Linksmoji dantukų enciklopedija“ pristatymas. Susitikimas su knygos „Linksmoji dantukų enciklopedija“ autoriumi Mindaugu Ardzijausku. Renginys skirtas priešmokyklinio, ankstyvo mokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėveliams.  Numatoma dalyvių grupė: Vilniaus lopšelių-darželių „Spygliuka“ ir „Obelėlė“ lankytojai.

Balandžio 27 d. 11.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Rašomojo stalo stalčiaus paslaptis“. Kūrybinės, edukacinės dirbtuvės vaikams, apie tvarų vartojimą, ir daiktų prikėlimą antram gyvenimui.

Balandžio 29 d. 17.00 val. Vidos Ibianskienės tapybos darbų parodos atidarymas.

NAUJAMIESČIO BIBLIOTEKA

Balandžio 20–24 d. 10.00 val.  edukacinė ekskursija  vaikų lopšelio-darželio „Geniukų kalvė“ auklėtiniams

Balandžio 23 d. 10.00 val. Piešinių paroda „Bundantis pavasaris“ vaikų lopšelio-darželio „Geniukų kalvė“ auklėtiniams

Balandžio 24 d. 10.30 val. eilėraščių apie pavasarį garsiniai skaitymai.

Balandžio 23–29 d.  Lankytojų knygų mainų akcija.

Balandžio 23–29 d. Paroda skirta Pasaulinei knygos dienai.

NAUJOSIOS VILNIOS BIBLIOTEKA

Balandžio 25 d. 16.30 val. susitikimas su psichologinių knygų autore, psichoterapeute Genovaite Petroniene. Pokalbis, diskusija. Skirta vietos bendruomenei.

Balandžio 26 d. 14.00 val. Susitikimas su Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos kino klubu.  Kino klubo kūrėjai papasakos apie filmų kūrimo virtuvę. Trumpų filmų peržiūra. Pristatymas skirtas vietos ugdymo įstaigų jaunuoliams.

Balandžio 27 d. 16.00 val. Susitikimų ciklas „Literatūrinis Vilnius“ (tiesioginė transliacija Naujosios Vilnios Facebook puslapyje). Aktorė, „Knygos teatro“ vadovė Redita Dominaitytė kalbins vieną iš kuriančių, rašančių vilniečių

Balandžio 28 d. 15.00 val. Susitikimas su Lietuvos raudonojo kryžiaus Jaunimo programos vadove Vilte Novikovaite. Diskusijų ratas su vietos bendruomenės jaunuoliais apie savanorystę, jos prasmę.

Balandžio 29 d. 12.00 val. Susitikimas su vaikų knygų autore Giedre Rakauskiene. Edukacija vaikams apie paskutinį baltajį raganosį pasaulyje.

PILAITĖS BIBLIOTEKA

Balandžio 26 d. 10.00 val. Edukacija „Knygos istorija“  ir skirtukų gamyba lopšelio-darželio „Žemyna’“ auklėtiniams.

Balandžio 28 d. 13.30 val. Edukacija „Knygos istorija“ ir skirtukų gamyba lopšelio-darželio „Žemyna’“ auklėtiniams.

Balandžio 25 d. ir 27 d. Virtuali viktorina Pilaitės bibliotekos Facebook puslapyje.

ŠEŠKINĖS BIBLIOTEKA

Balandžio 27 d. 9.00–10.00 val.  Edukacija vaikų lopšelio-darželio „Jovarėlis“ auklėtiniams. Gaminsime pieštukines, knygų skirtukus.

Balandžio 22–30 d. Paroda „Saugai gamtą – saugai save“

TOMO ZANO BIBLIOTEKA

Balandžio 25 d. 13.00 val. Loretos Paulauskienės paveikslų paroda „Prisikėlimas“. Darbai kuriami naudojant susidėvėjusius rūbus, tekstilės atraižas, siūlus, veltinį. Autorės ieškojimai atvedė į tvarią kūrybą, mažesnį vartojimą.

Balandžio 26 d. 16.30 val. Kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai. Jau naudotus daiktus prikelsime naujam gyvenimui – iš senos tekstilės kursime naujus funkcionalius daiktus, kurie ir toliau mums tarnaus. Užsiėmimai, kuriuos ves tautodailininkė Birutė Lieguvienė, skirti vaikams ir suaugusiems.

Balandžio 28 d. 10.15 val. Kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai. Renginio metu iš nebenaudojamų atliekų vaikai susikurs naują žaislą. Užsiėmimai, kuriuos ves kūrybininkė Sigita Juzumaitė skirti vaikams.

Balandžio 28 d. 15.30 val. Spektaklis-performansas „Giesmė apie Gediminą“. Dalyviai – Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjunga. Spektaklį rodys dramos klubas, kuriame kuriami draugiški aplinkai spektakliai, nes kostiumai ir dekoracijos kuriami iš nebenaudojamų daiktų, rūbų.

Balandžio 25 d. 13.00 val. Paroda „Gracija“. Vazos naudojant dekupažo techniką prikeltos naujam gyvenimui.

VAIKŲ BIBLIOTEKA „SAULUTĖ“

Balandžio 25 d. 11.00 val. Kūrybiniai – edukaciniai užsiėmimai vaikams „Pasveikink mamą ekologiškai“.

Balandžio 27 d. 11.00 val. Kūrybiniai – edukaciniai užsiėmimai ikimokyklinukams. Suteiksime naudotiems daiktams antrą gyvenimą. Dalyvauja lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtiniai.

Balandžio 26 d. 11.00. val. Susitikimas su J. Leikaite. Knygos „Atrask lietuviškų raštų grožį“ ir kitų autorės knygų etno tematika, apie lietuviškas šventes ir jų tradicijas pristatymas pradinukams. Trukmė apie 1,5 val.

Balandžio 26 d. 13.00 val. Rapolo Aškinio piešinių paroda.

Balandžio 29 d. 11.00 val. Kūrybiniai – edukaciniai užsiėmimai lopšelio-darželio „Rūta“ ikimokyklinukams.

Balandžio 28 d. 11.00 val. Susitikimas su rašytoju Benu Bėrantu ir kūrybinės dirbtuvės. Susitikimas su rašytoju Benu Bėrantu ir personažu Ponu kampu. Dalyvauja Tuskulėnų gimnazijos pirmokai.