Nauja skulptūrinė instaliacija Vilniuje: Rimanto Milkinto „@PER TRIS DIENAS“

LDS galerija „Arka“ kartu su skulptoriumi Rimantu Milkintu, 2019-2020 m. vykdė Vilniaus miesto savivaldybės finansuotą programos „Kuriu Vilnių“ projektą, kurio metu R. Milkintas sukūrė skulptūrinę instaliaciją „@per tris dienas”.

Rugpjūčio 14 d., penktadienį, 17 val., prie LDS Skulptūros ir vitražo centro, įsikūrusios Dariaus ir Girėno g. 25, įvyks oficialus skulptūros atidengimas ir projekto pristatymas.

Skulptūrinė instaliacija „@per tris dienas” atidengiama festivalio „Skulptūra ir vitražas“, kurį organizuoja Skulptūros ir vitražo centras bei „Meno stalčius“ metu.

S. Dariaus ir S. Girėno tragiška istorija yra neatsiejama Lietuvos istorinės atminties ir tapatybės dalis. Drąsi jaunų lakūnų avantiūra daugeliui įsirėžusi kaip herojiškas įvykis. Tačiau ne visi žino šią įkvepiančią istoriją kitu rakursu ir tai, kad transatlantinio skrydžio ištakose slypi kūrybiškas sumanymas skrydžiui reikalingos lėšoms surinkti. Buvo išleisti proginiai pašto ženklai ir vokai, kuriuos įsigydami JAV gyvenantys lietuviai finansiškai prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo. Laiškus į Lietuvą šiuose vokuose Darius ir Girėnas gabeno istorinio skrydžio metu. Lėktuvui sudužus, rasti brezentiniai maišai su laiškais per tam metui rekordiškai trumpą laiką – per tris dienas – pasiekė adresatus Lietuvoje.

Ši istorija įkvėpė projekto autorius sukurti jai atminimo ženklą.

Projektas, kurio įgyvendinimą rėmė Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga ir Skulptūros ir vitražo centras, prisideda prie to, jog urbanistinė, pramoninė ir vizualiai skurdi oro uosto teritorija pamažu įgautų šiuolaikišką įvaizdį ir ilgainiui taptų vystoma ir nuolat plečiama kultūrine vieša erdve. Skulptūros ir vitražo centro prieigose įkurdintas 7 m aukščio meninis akcentas ženklina centro aplinką ir inicijuoja viziją šią vietą pildyti daugiau meninių objektų, taip vystantis nuo miesto centro nutolusiam kultūros ir laisvos kūrybos traukos centrui.

 

Skulptūros autorius: Rimantas Milkintas (atstovaujamas galerijos (AV17)).
Prie kūrinio išpildymo ženkliai prisidėjo Danas Aleksa, Jonas Aničas.
Projektą administruoja: LDS galerija „Arka“. Projekto vadovė – Evelina Januškaitė.
Projektas įgyvendintas Vilniaus miesto savivaldybės programos „Kuriu Vilnių“ rėmuose.