Nauja V. Bartulio kūrybos kompaktinė plokštelė

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su Lietuvos muzikos informacijos centru šiemet išleis kompozitoriaus Vidmanto Bartulio kūrybos albumą pavadinimu I like…”, kuriame surinkti ryškiausi kompozitoriaus kūriniai kameriniam orkestrui ir solistams.

V. Bartulio kūryba stebina stilių, žanrų, manierų, nuotaikų ir potyrių įvairove – nuo kamerinių miniatiūrų iki operos ir stambių orkestrinių kūrinių, nuo liaudies dainų harmonizacijų iki monumentalaus Requiem, ar net muzikos mados kolekcijų pristatymams, popdainų aranžuočių ir pan. Didelė teatro kompozitoriaus patirtis V. Bartulį paskatino kurti ir režisuoti savo paties „dramas“ – efektingas siurrealistines, makabriškai ironiškas instrumentinio teatro kompozicijas, sukėlusias ažiotažą 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Beveik visuose savo kūriniuose kompozitorius atsigręždavo į pamėgtąją praeities muziką, cituodamas ir perprasmindamas ją paradoksaliuose dabarties kontekstuose

„Šv. Kristoforo kamerinis orkestras visuomet glaudžiai bendradarbiavo su V. Bartuliu: tokius kūrinius kaip „I like Schubert“, „I like Berlioz“, kamerinę opera „Pas de deux arba Paskutinė vakarienė“ orkestras atliko pirmasis, taip pat pristatė kompozitoriaus kūrinius tarptautiniuose festivaliuose – „Berlin jazz fest“, „Berlioz festival“ ir kt. Atsidėkodamas kompozitorius sukūrė kūrinį „I like Donatas Katkus“ ir jį dedikavo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjui, profesoriui Donatui Katkui“, – pristato orkestro direktorius Nerijus Masevičius.

Šioje kompaktinėje plokštelėje skambės kompozitoriaus kūriniai kameriniam orkestrui ir solistams: „I like Schubert“, „I like Berlioz“, Koncertas 2 smuikams, fortepijonui ir styginių orkestrui bei „Psalmės” styginių orkestrui.  Kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru naujosios kompaktinės plokštelės įrašuose dalyvavo ir smuikininkės Rūta Lipinaitytė bei Ingrida Rupaitė, fleitininkas Giedrius Gelgotas bei pianistė Indrė Baikštytė. Orkestrui diriguoja meno vadovas Modestas Barkauskas, o įrašų garso režisieriai – Vilius ir Aleksandra Kerai.

„Partnerystė su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru mums labai svarbi tuo, kad siekiame savo įrašų kataloge turėti stipriausius Lietuvos šiuolaikinės muzikos atlikėjus. Ypač džiugu, kad orkestras mūsų katalogą papildys būtent V. Bartulio kūrinių albumu, kuriam medžiagą ruošė ne vienerius metus. Esu įsitikinusi, kad albumas „I like…“ sudomins ne tik patyrusius muzikos klausytojus. Ypač pagavi kompozitoriaus muzikinė kalba bus tikrai suprantama ir mažiau šiuolaikine Lietuvos muzika besidomintiems klausytojams“, – pasakojo Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė Radvilė Buivydienė.

Kompaktinė plokštelė V. Bartulis I like…“ klausytojus pasieks šių metų rudenį. Plokštelės leidybą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.