Nauja Vilniaus centrinės bibliotekos paslauga –11 knygomatų sostinėje

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka lapkričio 11 d. vilniečiams pristatys naują savo paslaugą – 11 knygomatų, išsidėsčiusių visame mieste. Skaitytojams skolintis leidinius iš bibliotekų taps dar paprasčiau ir patogiau – užsisakę knygą internetu, ją atsiimti galės knygomate bet kuriuo paros metu.

„Knygomatų idėja gimė karantino metu, kai bibliotekos neaptarnavo skaitytojų. Tuo metu ieškojome būdų, kaip išlaikyti ryšį su skaitytojais bei saugiai bekontakčiu būdu išduoti knygas. Taip atsirado ir knygų vežimo į namus, knygų skaitymo telefonu vyresniems žmonėms paslaugos, nemokama elektroninių knygų prenumerata.“, – apie bibliotekos naujovę pasakoja Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Pasinaudoti nauja paslauga galės visi Vilniaus miesto savivaldybės bibliotekos ir jos padalinių skaitytojai. Išsirinkus norimą knygą bibliotekos elektroniniame kataloge tereikės pasirinkti atsiėmimo būdą „Knygomate“. Skaitytojui gavus SMS žinutę su atsiėmimo kodu ir tiksliu knygomato adresu atsiimti leidinius bus galima per 72 val. nuo žinutės gavimo bet kuriuo paros metu.

„Labai džiaugiamės, kad su Vilniaus miesto savivaldybės pagalba galime pristatyti šią paslaugą net 11-oje mūsų padalinių ir kviečiame sostinės gyventojus nuo šiol saugiau ir patogiau užsakyti ir atsiimti bibliotekos leidinius.“,  – sako Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Kiekvienas knygomatas – lyg gatvės meno kūrinys

Naujieji knygomatai ne tik padės patogiau skolintis knygas, bet ir pagyvins miesto aplinką – bendradarbiaujant su menininku Artiom Brančel kiekvienas knygomatas apipavidalintas nuotaikingomis iliustracijomis.

Kiekvienam iš 11-kos knygomatų sukurtas unikalus piešinys, atspindintis bibliotekos erdves, veiklas, teikiamas paslaugas. Pavyzdžiui, Vilniaus centrinės bibliotekos knygomatas vaizduoja robotikos užsiėmimus, kūrybos erdvę, Muzikos ir meno skaityklos paslaugas. Naujosios Vilnios knygomate pavaizduoti biblioterapijos užsiėmimai, kurie vyksta šioje bibliotekoje. Lazdynų bibliotekos knygomate galima rasti čia įrengtą kino salę, vaikų bibliotekos „Saulutė“ knygomatas vaizduoja kūrybines dirbtuves, užsiėmimus ir stovyklas vaikams.

Knygomatų pristatymas – lapkričio 11 d.

Lapkričio 11 d., ketvirtadienį, 11.00 val. vyks naujos bibliotekos paslaugos pristatymas ir diskusija „Iššūkiai bibliotekoms: kaip grėsmes pavertėme galimybėmis.“

Diskusijos dalyviai: Lietuvos Bibliotekininkystės centro vadovė dr. Rasa Januševičienė, biblioterapijos ekspertė Daiva Janavičienė, rašytojas vaikams Tomas Dirgėla. Pašnekovus kalbins Richardas Jonaitis.

Daugiau informacijos apie paslaugą ir tikslius knygomatų adresus rasite: vcb.lt/knygomatai