Naujas internetinis žaidimas „Leonardo pamokėlės“ kviečia pradinukų mokytojus išbandyti ir įvertinti saugaus elgesio vandenyje metodiką

Statistikos duomenys kasmet primena, jog skendimai – dažna vaikų ir jaunuolių mirties priežastis Lietuvoje. Nemažai investuojant į vaikų mokymą plaukti, paskendusių vaikų skaičius svyruoja – tai mažėja, tai ir vėl auga. Siekiant, kad šis mažėjimas būtų tvarus, būtina užtikrinti ne tik vaikų mokymą plaukti, bet saugos kultūros puoselėjimą, vertybinių nuostatų ir atsakingo elgesio propagavimą, – įsitikinę specialistai.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras įgyvendina projektą, kurio metu mokymo plaukti trenerių komanda sukūrė nemokamą metodinę priemonę – internetinį žaidimą pradinukams „Leonardo pamokėlės“ ir kviečia 1–4 klasių mokytojus ją išbandyti ir naudoti pamokose, renginių metu. Ši metodinė priemonė gali padėti mokytojams vaizdžiai, nuotaikingai ir tuo pačiu informatyviai perteikti vaikams saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių taisykles.

Metodiką sudaro trys temos – „Leonardas prie jūros“, „Leonardas prie ežero“ ir „Leonardas žiemą“; joje taip pat yra teorinė medžiaga mokytojui, kūrybinės užduotys vaikams bei vaizdo filmukai, parodantys, kaip turimas teorines žinias veiksmingai panaudoti praktikoje.

Žaidime subalansuotai pateiktos teorinės, praktinės, kūrybinės užduotys leidžia išvengti monotonijos ir gali būti plačiai naudojamos Lietuvos ugdymo įstaigose.

Pedagogai, kurie, kartu su savo mokiniais pirmieji išbandys „Leonardo pamokėles“ ir specialioje vertinimo formoje pasidalins savo pastebėjimais bei pasiūlymais – taps šios metodikos vertintojais. Visiems vertintojams bus įteikti ugdomosios metodinės priemonės vertintojo pažymėjimai.

„Padėkime vaikams išmokti saugiai elgtis prie vandens telkinių. Smagūs, specialiai jiems pritaikyti  mokymosi būdai – žaidžiant, klausantis istorijų bei skaitant komiksus – padės jiems lengviau suprasti svarbias saugaus elgesio vandenyje, kitas, su saugumu susijusias temas“, – pastebi projekto vadovė Vilma Smaliukienė.

Specialistės įsitikinimu, apie saugumą svarbu kalbėtis būtent mokyklose. „Investicija į vaikų mokymą plaukti ir saugiai elgtis prie vandens turėtų būti nuolatinė ir nenutrūkstama veikla. Mokykla, kurioje vaikai praleidžia didžiąją dalį savo dienos, turi didelį potencialą sukurti tinkamą terpę ugdytinių fizinio aktyvumo ir saugos kultūros skatinimui ne tik kūno kultūros užsiėmimuose, bet ir visą jų buvimo ugdymo įstaigoje laiką. Tokiu būdu bus kuriama atsakinga, sąmoninga, besirūpinanti savo ir kitų sveikata visuomenė“.

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau informacijos apie projektą; registracija vertintojais tapti norintiems pedagogams https://lvjc.lt/naujiena/leonardo-pamokeles-kviecia/

Metodinė priemonė / Internetinis žaidimas, medžiaga mokytojui, vaizdo filmukai https://saugumasvandenyje.lt/

Daugiau informacijos

Vilma Smaliukienė, mob. 8 616 06910, el. p. Vilma.Smaliukiene@lvjc.lt

Jūratė Janavičienė, mob. 8 610 02633,  el. p. Jurate.Janaviciene@lvjc.lt