Naujasis Vilniaus švietimo pažangos centro vardas – „Edu Vilnius“

Vilniaus švietimo pažangos centras, atsakingas už švietimo kokybę Vilniaus mieste, keičia savo vardą į „Edu Vilnius“. Pokyčiams įstaiga ryžosi dėl vis augančių veiklos apimčių, noro būti modernesniems ir lengviau atpažįstamiems atspindėti augantį įstaigos tarptautiškumą.

„Trumpinys „Edu“ pasirinktas dėl to, kad yra lengvai atpažįstamas ir Lietuvoje, ir tarptautinėje erdvėje. Vilniaus švietimo pažangos centras turi naują tarptautinio masto užduotį – kartu su „Bloomberg Philanthropies“ įgyvendinti Vilniaus kaip atviros mokyklos projektą, už kurį laimėjome milijoną dolerių. Tad tarptautiškai atpažįstamas prekių ženklas „Edu Vilnius“ yra reikalingas ir į ateitį žvelgiantis sprendimas“, – sakė vicemeras Tomas Gulbinas.

Įstaiga naujuoju logotipu siekia būti moderni, nebijanti žaismės ir eksperimentų, taip reikšdama Vilniaus švietimo kryptį.

„Vilniaus miestas plečia savo veiklas švietimo srityje, diegia vis daugiau inovacijų. Norisi, kad įstaigos pavadinimas pabrėžtų šias kryptis ir taptų lengvai atpažįstamais Vilniaus švietimo namais,“ – teigia „Edu Vilnius“ vadovė Unė Kaunaitė.

Naujajame logotipe atsispindi Vilniaus švietimo bendruomenei atpažįstama simbolika: Gedimino pilies kontūras, papildytas knygos elementu, ir sostinės vardu. Logotipe esanti raudona spalva atkartoja Vilniaus miesto spalvą, mėlyna ir geltona spalvos simbolizuoja išmintį, mokslo šviesą.

„Edu Vilnius“ skatina Vilniaus miesto pedagogų, vadovų ir kitų švietimo darbuotojų profesinių kompetencijų plėtojimą, inovacijų diegimą ugdymo įstaigose ir siekia aukštesnės ugdymo kokybės Vilniaus miesto švietimo įstaigose. Siekdama visapusės švietimo pažangos, įstaiga prisideda prie Vilniaus miesto savivaldybės švietimo politikos formavimo ir jos įgyvendinimo.

Vienas naujausių projektų, kurį kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuos ir įgyvendins „Edu Vilnius“ – Vilniaus kaip atviros mokyklos idėjos išpildymas. Sostinei laimėjus Niujorko mero Michaelo Bloombergo „Bloomberg Philanthropies“ fondo Pasaulinį merų iššūkį, fondas skyrė 1 mln. JAV dolerių šiam projektui įgyvendinti. Pergalę Vilniaus miestui vainikavo konkursui pateikta idėja paversti visą miestą atvira mokykla.

„Edu Vilnius“ nuo 2017 m. veikė kaip VšĮ Kultūros ir švietimo centro Vilniaus mokytojų namų dalis, o nuo 2021 m. liepos 1 d. tapo VšĮ Vilniaus švietimo pažangos centru.

Naująjį prekių ženklą kūrė agentūra „Stand UP“.