Nikolajaus Rericho reprodukcijų parodos „Grožio kelias“ pristatymo renginys Vilniaus centrinėje bibliotekoje

Spalio 9 d., šeštadienį, 12.00 val. kviečiame į Nikolajaus Rericho reprodukcijų parodos „Grožio kelias“ pristatymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6). Renginio metu bus skaitomas pranešimas „Nikolajus Rerichas ir Lietuva“, renginyje skambės muzika ir poezija.

Nikolajus Rerichas buvo ne tik garsus dailininkas, bet ir didis mąstytojas, žymus keliautojas, istorikas ir archeologas, etnografas bei menotyrininkas, pasaulio kultūros vadovas. Jis puikiai derino rytietišką išmintį ir vakarietišką kultūrą. Nikolajus Rerichas įkūrė Jungtinių menų institutą, tarptautinį dailės centrą ir daugybę kitų kultūros židinių bei įstaigų, iš kurių vėliau Niujorke buvo įsteigtas Rericho vardo muziejus. Dailininkas svajojo, kad menas būtų artimas visiems žmonėms, taptų jiems gyvenimo būtinybe.  Nikolajaus Rericho darbai neapsakomi žodžiais. Juose dailininkas perteikė gilų tikrovės pažinimą, kitokio, nematomojo pasaulio vidinį patyrimą.

Nikolajus Rerichas kartu su žmona Jelena Rerich Lietuvą vienintelį kartą aplankė 1903 metais. Jis buvo sužavėtas Lietuva, nutapė keletą paveikslų: „Baltieji žirgai“, „Vaidilos“, „Perkūno namai“ ir kitus.

Renginys skirtas Lietuvos Rericho Draugijos atkūrimo 30-osioms ir Gyvosios Etikos 100-osioms metinėms paminėti.

Taip pat iki spalio 23 d. kviečiame apsilankyti Nikolajaus Rericho reprodukcijų parodoje „Grožio kelias“, kuri eksponuojama bibliotekos II-ame ir III-ame aukštuose.