Nuo rugsėjo į Vilniaus mokyklas ateis jau 10-oji „Renkuosi mokyti!“ mokytojų karta

Šiais metais į programos „Renkuosi mokyti!“ (RM) atranką atėjo beveik 500 kandidatų. Iš jų rudenį šalies mokyklų duris pravers 24 programos dalyviai, tikintys, kad gali prisidėti prie teigiamų pokyčių švietime. Dvylika RM mokytojų startuos Vilniaus miesto mokyklose. Įdomu, kad mokytojais pasiryžo tapti įmonių vadovai, psichologė, antropologė, architektė, IT ir telekomunikacijų specialistės, menininkai ir kitų sričių praktikai – visi jie yra įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Antrus metus Vilniaus miesto savivaldybė inicijuoja ir finansuoja „Renkuosi mokyti!“ pradinio ugdymo mokytojų rengimą.

Nuo 2017 m. mokyklos, drauge su RM mokytojais, įsijungia į pokyčio projektą  „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“, kuris trunka dvejus metus. Tikimasi, kad šis projektas  sudaro galimybę keistis visai mokyklos bendruomenei ir taikyti  įtraukiojo ugdymo principus,  siekiant kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės. 2017–2019 m. programoje dalyvavo 4 Vilniaus miesto mokyklos– Santaros gimnazija, Šv. Kristoforo progimnazija, Antakalnio progimnazija ir Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija. 2018–2020 m. prisijungė 8 sostinės mokyklos: VGTU inžinerijos licėjus, Šilo ir Naujamiesčio mokyklos, Antakalnio ir Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos, Sietuvos progimnazija ir Filaretų bei Žiburio pradinės mokyklos. 2019–2021 m. jungiasi dar 7 Vilniaus mokyklos: „Pelėdos“ pradinė mokykla, Vilniaus Petro Vileišio, Vilniaus Jono Basanavičiaus, „Genio“ ir „Spindulio“ progimnazijos, Senvagės gimnazija bei „Atžalyno“ mokykla-darželis. Kiekvienos mokyklos kaita ir daroma pažanga bus vertinama atliekant pokyčio tyrimą. Pirmųjų tyrimo rezultatų jau laukiame.

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvą įgyvendina Vilniaus švietimo pažangos centras.

Projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“.