Pakvieskime vaikus į teatrą! Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS konferencija, skirta Tarptautinei teatro vaikams dienai

Kovo 20 d. pasaulio scenos meno vaikams ir jaunimui bendruomenė mini Tarptautinę teatro vaikams ir jaunimui dieną. Sveikindama šia proga Tarptautinė teatro vaikams ir jaunimui asociacija ASSITEJ International kviečia pakviesti vaikus į teatrą, kad jie galėtų pamatyti, išgirsti, pajausti, galvoti ir įsivaizduoti. Tuo pačiu yra primenama suaugusiųjų atsakomybė už teatro ir scenos meno prieinamumą vaikams ir jaunimui ypač krizių metu, nes buvimas teatre ir dalyvavimas meninėje veikloje sugrąžina jaunųjų žiūrovų ryšį su gyvu meno kūriniu, idėjomis ir emocijomis, žmogaus ir žmogaus ryšiu. O tai reiškia, kad yra užtikrinama vaikų ir jaunimo teisė į meną, kultūrą ir saviraiškos laisvę. Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS, kuris šiemet skaičiuoja 22-ius veiklos metus, prisideda prie tarptautinės iniciatyvos kelti ir nagrinėti aktualius scenos meno jauniesiems žiūrovams klausimus. Tuo tikslu kovo 20 d. 15.00 val. ASITEŽAS organizuoja jau trečiąją nacionalinę konferenciją „Lietuvos scenos menas vaikams ir jaunimui: tarp praeities ir ateities“, kuri vyks nuotoliniu būdu.

Konferencijos programoje bus pristatyti ASITEŽO atviro kvietimo metu pateikti asociacijos narių ir kviestinių lektorių pranešimai. Konferenciją sveikinimu atidarys asociacijos prezidentė Violeta Podolskaitė, kuri savo pranešime taip pat kalbės apie šiandienos iššūkius, kuriuos išgyvena Lietuvos scenos menas vaikams ir jaunimui. Stalo teatro režisierė ir aktorė Saulė Degutyte diskutuos visuomenės požiūrio į vaikų meninį ugdymą klausimais, o režisierius ir dramaturgas Justas Tertelis dalinsis savo patirtimi jungiant teatro menininkus ir pedagogus į bendrą kūrybinę veiklą, praplečiančią ir pačių menininkų kūrybines galimybes. Nacionalinio Kauno dramos teatro kultūros projektų vadybininkė  Rūta Malaškevičienė pristatys teatro edukacinio projekto jaunimui „Babelio bokštas“ proceso ir rezultatų prasminius aspektus. Scenos meno kritikų asociacijos vadovė, teatrologė dr. Goda Dapšytė analizuos (ne)egzistuojančios teatro vaikams kritikos problematiką. Diskusijose kelsime klausimus apie scenos meno jaunajai auditorijai formų ir žanrų plotmes, kalbėsime apie meno bendruomenės veikimą siekiant didesnio teatro ir scenos meno vaikams ir jaunimui matomumo ir reikšmės supratimo visuomenėje. Konferenciją moderuos Šokio teatro „Dansema“ meno vadovė ir choreografė, Valdybos pirmininkė dr. Birutė Banevičiūtė.

Konferencijos programa:

15.00-15.15 konferencijos atidarymas, sveikinimo žodis, „Lietuvos teatro ir scenos meno vaikams ir jaunimui šiandienos iššūkiai“ Violeta Podolskaitė (ASITEŽO prezidentė)

15.20-15.35 „Visuomenės požiūris į vaikų meninį ugdymą“ Saulė Degutytė (režisierė, aktorė, Stalo teatras)

15.40-15.55 „Kūrybinis teatro menininkų bendradarbiavimas su mokytojais – naujos galimybės atrasti save“ Justas Tertelis (režisierius, aktorius, dramaturgas, Vilniaus Keistuolių teatras, Atviras ratas, Kūrybinės jungtys)

16.00-16.15 „Interaktyvus imersinis spektaklis „Babelio bokštas. Planet Earth / Game Over / Reset“ – efektyvi kompleksinė edukacinė priemonė jaunimui“ Rūta Malaškevičienė (Kultūros projektų ir turizmo vadybininkė, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

16.20-16.35 „(Ne)egzistuojanti teatro vaikams kritika“ dr. Goda Dapšytė (teatrologė, Scenos meno kritikų asociacijos vadovė)

16.35-17.00 Diskusijos

Į konferenciją kviečiame jungtis kovo 20 d. 15.00 val. šioje nuorodoje:

https://us02web.zoom.us/j/6012083622?pwd=LzhLTUg1WEtlT0JDUVp5RFpLbXVOUT09

Konferenciją dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai: Stalo teatras, Šokio teatras „Dansema“, Alytaus miesto teatras, Kauno miesto kamerinis teatras, „Labaiteatras“, „No Shoes“ teatras

Daugiau informacijos https://assitej.lt/

ASITEŽO inf.