Palermo miesto fotografės Eleonoros Orlando fotografijų paroda „Tapatybė“

2022 m. rugsėjo 1 d. 13 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) vyks Palermo miesto fotografės Eleonoros Orlando fotografijų parodos „Tapatybė“ atidarymas.

Atrinktų istorijų apie migraciją ir priverstinį perkėlimą, nufilmuotų dviem skirtingais istoriniais momentais, pristatymas: viena iš jų – Paryžiaus Jean Quarré (Žano Kvarė) vidurinėje mokykloje 2016 m., kita – Palermo vienuolyne – Convento delle Ancelle, 2022 m.

Kolekcija pradėta kaip identifikacinė dokumentinė fotografija; todėl ir jos pavadinimas transformavosi į fotografiją apie gyvenimišką migracijos patirtį ir virto kolekcija, kviečiančia apmąstyti visą migracijos patirties spektrą.

19-ajame rajone esančiame Žano Kvarė vidurinėje mokykloje (Lycée Jean Quarré) gyvena šimtai pabėgėlių, prieglobsčio prašytojų ir ekonominių migrantų, daugiausia iš Pietų Sudano, Afganistano ir Eritrėjos, kurie prieš tai miegojo palapinėse gatvėje.

Palerme, 2022 m., prie vienuolyno (Convento delle Ancelle), kuris šiuo metu priima dalį ukrainiečių moterų ir vaikų pabėgėlių po Rusijos invazijos į Ukrainą.  Italija šiuo metu yra priėmusi daugiau kaip 100 000 ukrainiečių pabėgėlių.

Asmens tapatybės dokumentai mums ir pasauliui pasako, kas mes esame, iš kur esame kilę, ir lemia, kaip judame iš vienos vietos į kitą. Nustatant pabėgėlio tapatybę, asmens tapatybės dokumentas naujai surastuose namuose yra pagrindinis reikalavimas ne tik šalyje, į kurią atvykote, bet ir kaip žmogui naujoje aplinkoje, kurioje atsidūrėte, ir bandant susikurti naują gyvenimą. Susirasti tapatybę ir tuo pat metu atrasti savo tapatybę tarp to, ką prarado, nėra paprasta užduotis. Tai, kaip žmogus pasirenka save identifikuoti, tebėra neišspręstas klausimas net ir tiems, kurie nebuvo iškeldinti. O tiems, kurie tai patyrė, tai – kelionė, kuri prasideda iš naujo atvykus į prieglobsčio šalį. Kas aš esu ir kuo aš galiu būti.

Šis rinkinys kviečia mus visus peržiūrėti savo tapatybės supratimą ir požiūrį į migraciją; nustatyti žmogiškąsias istorijas, kurios slypi už dažnai klišinio šios temos suvokimo.

Paroda bus eksponuojama iki 2022 m. rugsėjo 14 d.

 

Apie Eleonorą Orlando

1973 m. Palerme gimusi Eleonora Orlando daug metų gyveno tarp Paryžiaus ir Kanados, kol grįžo į savo gimtąjį miestą Palermą. Jos darbai buvo eksponuojami eksperimentinės fotografijos centre Palerme, 2017 m. Venecijos fotografijos trienalėje ir keliaujančioje parodoje „Nepamirštama vaikystė“.

Pirmoji jos personalinė paroda buvo Magione meno rajonuose Palerme.

Eleonora buvo oficiali PBSI, Palermo Ballet Summer Intensive fotografė. Tai buvo dvejus metus trukusi nauja Amerikos kultūrinė iniciatyva Palermo mieste.

2018 m. ji sukūrė asmeninį aplanką, kurį išleido „89 Books“. Nuo 2020 m. Eleonora bendradarbiauja su Europos vyriausybe, fotografuodama Jasmine tinklo veiklos akimirkas ir rengdama fotografijų albumą „Pasaulis yra mano“, šiuo metu spausdinamas penkiomis kalbomis.

Ji bendradarbiauja su žurnalu „Mezzocielo“, kuriam vadovauja Letizia Battaglia. 2020 m. liepą ji atidarė personalinę parodą „Virginia 1908“, kuri demonstruojama Florio stende Palerme.

2022 m. pristatė savo naujausią asmeninį projektą „Identity“ („Tapatybė“) Palazzo Cesi, Acquasparta, Romoje.