Paroda „Lietuvos spaudos fotografija – 2020“ jau Vilniaus Rotušėje

Vilniaus rotušė jau atveria duris savo lankytojams. Nuo gegužės 11 dienos jau galima aplankyti kultūrą į Vilniaus rotušę grąžinančią parodą – „Lietuvos spaudos fotografija – 2020“.

Tradicinis ir jau 19 metus organizuojamas konkursas sulaukė daugiau nei 3700 nuotraukų iš 120 fotografų visoje Lietuvoje. Tai rodo, kad spaudos fotografija yra aktuali ir reikalinga.

Vienas pagrindinių konkurso tikslų – skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai vizualiai informuoti apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje.

Kaip ir kasmet fotografijas vertino kompetentinga tarptautinė konkurso komisija, kurios nariais šiemet tapo profesionalūs fotografai Stefano Schirato (Italija), Sergey Maksimyšin (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva), žurnalo „Moteris“ vyr. redaktorė Ieva Rekštytė – Matuliauskė bei jaunojo kūrėjo premijos laureatė, režisierė Aistė Žegulytė.

Nors lankytojų srautas bus ribojamas (lankymas vyks ne didesnėms nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimas), o atvykusių bus prašoma laikytis higienos reikalavimų, Vilniaus rotušė džiaugiasi galėdama po didelės pertraukos pristatyti gyvą parodą.