Pasaulinės vandens dienos proga Vilniuje pradėta didžiausia darželinukams skirta švietimo akcija

Simboliškai, kovo 22-ąją, minint Pasaulinę vandens dieną, didžiausia šalyje vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovė „Vilniaus vandenys“ sostinės darželiuose pradėjo visus metus besitęsiančią švietimo iniciatyvą, globojamą Aplinkos ministerijos bei palaikomą Nacionalinės švietimo agentūros. Iniciatyvos metu bendrovės atstovai planuoja aplankyti daugiau nei pusė šimto Vilniuje veikiančių darželių ir pradinių mokyklų, kuriose vaikus ketinama šviesti aplinkosaugos, tvarumo ir vandentvarkos klausimais.

„Pasaulinė vandens diena vandentvarkininkams – svarbi data. Nors šios dienos minėjimui buvome suplanavę nemažai veiklų, tačiau suprantame, kad šiuo metu privalome susitelkti ten, kur ir visas pasaulis. Todėl atidėję visus planus, koncentruojamės į tai, kas svarbiausia – vandenį ir apie vandens svarbą bei atsakingą vartojimą edukuojame pačius mažiausius“, – teigia bendrovės „Vilniaus vandenys“ laikinai generalinio direktoriaus pareigas einantis Saulius Savickas.

Kaip pasakoja bendrovės atstovas, nuo šiandien „Vilniaus vandenys“ pradeda iki metų pabaigos truksiančios švietimo iniciatyvos įgyvendinimo veiksmus.

„Per šiuos metus esame suplanavę aplankyti per 50 sostinėje veikiančių darželių ir pradinių mokyklų, kuriose vaikams patrauklia forma, pasitelkiant „Vilniaus vandenų“ personažą „Neterštukas“, papasakosime, kaip vanduo pasiekia kiekvieno iš mūsų namus, atkreipsime dėmesį į teisingą nuotekų tvarkymą bei išskirsime pagrindinius ir kasdienius mūsų žingsnius, kurie prisideda prie tvaresnės aplinkos kūrimo“, – pasakoja S. Savickas.

Nors bendrovė „Vilniaus vandenys“ apie šią švietimo iniciatyvą paskelbė dar šių metų pradžioje, tačiau jos įgyvendinimo veiksmus, dėl nepalankios pandeminės situacijos, nutarė atidėti iki pavasario.

Šiandien, minint Pasaulinę vandens dieną, bendrovės atstovai su specialiai parengta švietimo programa jau apsilankė keturiuose sostinės darželiuose. Šiuos apsilankymus bendrovė žada vykdyti periodiškai, per mėnesį aplankant bent 7 skirtingus darželius ar pradines mokyklas.

Imtis edukuojančių jaunimą veiklų bendrovę „Vilniaus vandenys“ pastūmėjo ir praėjusiais metais rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ atliktos šalies gyventojų apklausos rezultatai, kurie parodė, jog būtent jauniems žmonėms labiausiai trūksta žinių kaip  taupyti gamtos išteklius, atsisakyti plastiko ir atsakingai elgtis su nuotekomis. Trečdalis apklaustųjų tuo metu teigė, jog gamta rūpintųsi labiau, jei apie tai turėtų daugiau žinių ir sulauktų realios suaugusiųjų, savo srities specialistų pagalbos.

Šiemet bendrovė ketina skirti ne tik didelį dėmesį jaunųjų vilniečių švietimui, tačiau žada sukurti ir įvairių edukacinių veiklų sostinėje bei užsienio šalyse besimokantiems studentams. „Vilniaus vandenys“ jau pradėjo bendradarbiavimą su Vilniuje bei užsienyje veikiančiais profesinio mokymo centrais bei universitetais, kurių atstovams bendrovė siūlo ne tik plačiais praktikos galimybes, iššūkių kupinus eksperimentinius projektus, bet ir puikias, tarpusavio partneryste ir ekspertinėmis žiniomis paremtas, mokslinių darbų rengimo galimybes.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ kasmet Pasaulinės vandens dienos proga visuomenei parengia vis naujas ir įtraukiančias iniciatyvas. 2021-aisias, minint šią dieną, „Vilniaus vandenys“  visuomenei pristatė interaktyvų vandenviečių žemėlapį, kuriame kiekvienas bendrovės klientas pagal savo adresą gali pasitikrinti iš kurios vandenvietės jam yra tiekiamas geriamas vanduo bei kokie yra jam tiekiamo vandens mikrobiologiniai, cheminiai ir jutiminiai elementai.

Bendrovės vandens tiekimo sistemą sudaro 34 vandenvietės, kuriose veikia 325 gręžiniai, iš jų 272 – Vilniaus mieste. Vandeningiausia Vilniaus vandenvietė – Antaviliuose, kuri aprūpina vandeniu apie 250 000 gyventojų.