Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu

Naujųjų 2022 metų „Pasaulio kino vakarų“ ciklą M. K. Čiurlionio namuose pradėsime čekų Naujosios bangos maištininko ir poeto Milošo Formano paskutiniu filmu „Gaisrininkų balius“, sukurtu Čekoslovakijoje, prieš emigruojant į JAV.

„Gaisrininkų balius“ („Hoří, má panenko“), kurio premjera įvyko 1967 metais, yra laikomas etapiniu čekų Naujosios bangos filmu. Kūrinys tapo hitu, surinkusiu 750 tūkstančių žiūrovų, o vėliau, po Prahos pavasario įvykių, valdžios buvo visiškai uždraustas. Po šio filmo režisierius prarado galimybę kurti filmus ir buvo priverstas palikti tėvynę.

„Gaisrininkų balius“ Amerikos kino akademijos buvo nominuotas „Oskarui“ geriausio užsienio filmo kategorijoje. Tais pačiais metais filmas buvo įtrauktas į Kanų kino festivalio konkursinę programą.

Šeštasis pasaulio kino vakaras M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje vyks 2022 m. sausio 13 d., ketvirtadienį, 19 val. Po filmo peržiūros žiūrovai, kaip tapo įprasta, galės dalyvauti diskusijoje su režisieriumi Audriumi Stoniu. Filmo trukmė – 73 min. Filmo kalba – čekų (su angliškais subtitrais ir sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą).

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Renginyje privaloma turėti Galimybių pasą. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt