„Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“: neinscenizuotos tikrovės vaizdo paieškos

Spalio 27 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose tęsiami žiūrovų ir filmų susitikimai. Antrojoje ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūroje žiūrovai turės galimybę išvysti ir iš arčiau panagrinėti Latvijos režisierių Ivars Zviedris ir Inese Kļava bendrą darbą „Dokumentininkas“ („Dokumentālists“, 2012).

Pritaikydami Dziga Vertovo, žydų kilmės dokumentinio kino pradininko, režisieriaus ir kinematografo, filmavimo praktiką bei suformuotos vadinamosios kino tiesos teorijos principus, režisieriai Ivars Zviedris ir Inese Klave kino juostoje „Dokumentalistas“ siekia „pagauti gyvenimą“, užfiksuoti jo organiškąją būtį. Neinscenizuotos tikrovės vaizdo paieškos jaunuosius režisierius nuveda į tamsių ežerėlių ir pelkių karalystę – didžiąją Kemerių pelkę netoli Rygos, kur, jų akimis, jie atranda puikią filmo heroję. Čia, pasikliaudami „kino akimi“, kūrėjai siekia užklupti tikrovę pagrindinės veikėjos Intos gyvenimiškos buities rėmuose ir taip atskleisti esminę, žmogaus akiai nematomą tiesą apie tikrovę.

Kino juostoje užfiksuoti tragikomiški pagrindinės veikėjos ir dokumentininko santykiai bei juos lydintys metakomentarai pažymi „Dokumentininko“ egzistavimo radikalaus moralinio apsileidimo amžiuje iššūkius. Ar vis dar įmanoma pagauti Dziga Vertovo apibrėžtą „neinscenizuotą tikrovę“? Kur nuves konfliktas tarp filmo subjektų, veikiantis kaip objektyviosios tiesos veidrodis? Šiuos ir kitus žiūrovams kilusius klausimus po peržiūros bus galima aptarti diskusijoje su režisieriumi Audriumi Stoniu.

Filmo trukmė – 82 min., kalba – latvių (su angliškais subtitrais ir sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą). Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos. Durys atidaromos 18.30 val. Plačiau www.mkcnamai.lt