Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu: nuo sistemos absurdo iki žmogiškosios būties laikinumo

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje lapkričio 25 d. 19 val. ketvirtą kartą vyks pasaulio kino vakaras – susitikimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi Stoniu.

Ketvirtojo kino vakaro programoje du filmai, žvelgiantys į pasaulio grožį ir paslaptį seno žmogaus ir vaiko akimis. Tai režisieriaus Marcelio Lozinskio kino šedevras „Viskas gali įvykti“ (1995) ir vienas gražiausių lietuvių kino klasiko Roberto Verbos darbų – dokumentinis filmas „Šimtamečių godos“ (1969). Šiuose filmuose susitinka senatvės išmintis, kalbanti apie žmogiškos būties laikinumą, ir beribis vaikiškas tikėjimas pasaulio ir gyvenimo amžinybe. Žiūrovai turės galimybę ne tik pamatyti šiuos filmus, bet taip pat po peržiūros juos aptarti su Audriumi Stoniu.

M. K. Čiurlionio namų rengiamuose ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ susitikimuose pristatomos ir nagrinėjamos užmirštos temos, ignoruojamos komercinio kino kūrėjų bei jų rodytojų. Audrius Stonys šiems susitikimams atrenka tas kino lobyno juostas, kurios pasižymi gelme, įdomesne forma bei nevienaplaniu turiniu. Pirmieji susitikimai susirinkusiai publikai jau pravėrė nesuvaidinto, paveldėto totalitarinės sistemos absurdo, komizmo ir tragizmo uždangą, paskatino suabejoti nusistovėjusiomis tiesomis, permąstyti savo santykį su pasauliu bei sudvejoti regimo vaizdo, pristatomo per kūrėjo-menininko prizmę, objektyvumu. Ketvirtasis susitikimas iki šiol analizuotas temas papildys įpindamas žmogiškosios būties klausimą.

M. K. Čiurlionio namai kviečia kino mylėtojus nepraleisti išskirtinės progos jaukioje namų aplinkoje pažinti neatrastus pasaulio kino lobyno šedevrus, kuriuos atrenka ir pristato, o vėliau ir diskusijai pakviečia pats Audrius Stonys.

Ketvirtojo vakaro programos trukmė 49 min. Renginys nemokamas. Be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Renginyje privalomas GP. Plačiau: www.mkcnamai.lt