„Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ tęsia pažintį su režisieriaus Viktoro Kasakovskio kūrybos laboratorija

Vasario 17 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje vyks aštuntoji ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūra. Vakaro metu susirinkusi publika turės galimybę patirti vieno įdomiausių pasaulio dokumentininkų Viktoro Kasakovskio 1992 metais sukurtos kino juostos „Belovai“ („Belovy“) nenuspėjamumą, būdingą tik jo kamerai.

Su šiuo įstabiu rusų režisieriumi ciklo dalyviai buvo supažindinti jau pirmojo seanso metu, kuomet buvo rodomas V. Kosakovskio trumpametražis filmas „Tiše!” („Tishe!“, 2002). Pastarasis puikiai iliustruoja rusų dokumentinio kino kūrėjo sugebėjimą įamžinti tai, kas nepakartojama – atsiradimo ir išnykimo simbiozę – vienos gatvės istoriją kupiną tragikomiškos kasdienybės situacijų. Skirtingų polių derinimas nagrinėjamas ir kino juostoje „Belovai“. Filme susitinka švelni kasdienybės poezija, bufonadinis komizmas ir giliausia egzistencinė tragika. Jo epicentre – tolimame Rusijos provincijos kaime prie Nevos ištakų gyvenanti du kartus našle tapusi Ana ir jos brolis Michailas. Ji – kantri darbininkė,  tempianti visą gyvenimo našta ant savo pečių. Jis – girtuoklis filosofas.

„Belovai“ režisieriui Viktorui Kosakovskiui atnešė tarptautinį pripažinimą ir daugybę prizų, tarp kurių – pagrindinis tarptautinio Amsterdamo dokumentinio kino festivalio (IDFA) apdovanojimas už geriausią ilgametražį dokumentinį filmą ir publikos prizas.

M. K. Čiurlionio namai kviečia šį ketvirtadienį pasimėgauti kokybiška, išskirtine dokumentinio kino juosta „Belovai“, stebinančia personažų natūralumu, nuoširdumu bei tikrumu. Po peržiūros, kaip tapo įprasta, žiūrovai galės dalyvauti diskusijoje su režisieriumi Audriumi Stoniu.

Filmo trukmė 60 min. Filmo kalba – rusų (su angliškais subtitrais). Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Viso renginio metu vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt