„Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“ M. K. Čiurlionio namuose

Gruodžio 8 dienos „Pasaulio kino vakarų su režisieriumi Audriumi Stoniu“ peržiūroje – Slovakijos režisieriaus, scenaristo Martino Šulíko ilgo metro kino juosta „Sodas“ (Záhrada, 1995). Filmo epicentre – trisdešimtmetis svajotojas Jokūbas, vis dar gyvenantis tėvo bute.

Sudėtinguose tėvo ir sūnaus santykiuose paskutine vinimi tapęs Jokūbo išėjimas iš darbo paskatina tėvą imtis griežtesnių priemonių, ir šis, netekęs kantrybės, išvaro Jokūbą iš namų. Likęs be pastogės Jokūbas pasitraukia į apleistą senelio sodą, susidėvėjusį sodo namelį, kuriame pasislepia nuo pasaulio ir jį slegiančių problemų. Idiliška sodo aplinka Jokūbui tampa stebuklinga vieta. Ekscentriški įvykiai, paslaptingi žmonės ir netikėti atradimai – vienas jų – senelio žurnalas, rašytas atbuline tvarka, kurio mįslę pasiryžta išspręsti Jokūbas – išlaisvina jaunuolį ir suteikia galimybę mėgautis iki tol nepažinto laisvojo gyvenimo akimirkomis bei iš naujo atrasti santykius su tėvu.

Kaip ir kituose M. Šulíko filmuose, šioje poetinėje kino juostoje svarbiausiu tampa ne siužetas, istorija ar kuriama įtampa, bet nuotaika ir sunkiai atpažįstamas džiaugsmas, kylantis iš „niekas nežino, ko“. „Sodas“ yra vienas garsiausių ir labiausiai atpažįstamų režisieriaus Šulíko darbų, puikiai pristatantis kūrėjo kitonišką žvilgsnį į tikrovę, mitų ir sapnų atspindžius joje. 1995 m. filmas laimėjo specialųjį žiuri prizą 40-ajame tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje, o 1996 m. – keletą „Čekijos liūto“ apdovanojimų.

Filmo trukmė – 99 min. Filmo kalba – slovakų (su angliškais subtitrais ir sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą). Po filmo, kaip įprasta, bus kviečiama pasilikti pokalbiui.

Renginys M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) nemokamas, be išankstinės registracijos. Pradžia 19 val. Durys atidaromos 18.30 val. Plačiau www.mkcnamai.lt