Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Pavasario lygiadienį Vilnius vėl pasitiks Šventaragio slėnyje ir kvies vaikščioti „100-mečio labirintais“

Vilniaus etninės kultūros centras tradiciškai ragina pasitikti pavasarį, pažymint lygiadienį Šventaragio slėnyje. „100-mečio labirintais“ pasivaikščioti vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami jau kovo 20 d. 19 val.

Lygiadieniai tradiciškai Vilniuje žymimi ugnies motyvais – ugnies įžiebimas ir šiemet simboliškai skelbs pavasario pradžią ir gyvybę. Meditatyvią renginio atmosferą planuojama kurti po sodais, Šventaragio slėnyje kabančiais nuo 2017 m. gruodžio 13 d. Šiaudiniai sodai mūsų protėviams buvo harmonijos simboliai, o dešimt Šventaragio sodų skirti dešimčiai atkurtos Lietuvos valstybės dešimtmečių, kurių istoriniais labirintais ir kvies pasivaikščioti šių metų pavasario lygiadienio renginys. Organizatorių teigimu, simboliniai, iš ugnelių sudėti labirintai – tai Lietuvos valstybės takai link dabarties.

Pavasario lygiadienio renginys, kaip ir kasmet, neapsieis be Vilniaus moksleivių savanoriškos pagalbos ir iniciatyvumo – moksleiviai padės kurti labirintus bei atkurtos valstybės šimtmečio proga paliks gražius palinkėjimus Lietuvai, kad mūsų valstybė toliau gyvuotų ir klestėtų.

Renginį lydėsiantys sutartinių garsai budins žemę, o muzikines kompozicijas kurs VU Folkloro ansamblis „Ratilio“, Tomas Byčkovas (hangas) ir Gediminas Mačiulskis (balafonas).

Pavasario lygiadienio Vilniuje rengėjai – Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Renginį remia ir ugneles kursto UAB Geralda.

Daugiau informacijos:
Rūta Julija Simsonaitė, el. p. ruta@etno.lt, tel. 85 279 1287