Pažinti kultūrą per šokį: Vilniuje vyks atviros romų šokio pamokos

Romai – didžiausia etninė mažuma Europoje, kurią sudaro apie 10-12 mln. žmonių, tačiau Lietuvoje ši bendruomenė nuolat mažėja. Nors romai susiduria su daugybe stereotipų, daugeliui jų kultūra asocijuojasi su dainomis ir šokiais, ir tai – visiška tiesa. Romams šokis – nuoširdi gyvenimo džiaugsmo išraiška, svarbi identiteto ir kultūrinio paveldo dalis, kasdienybėje užimanti itin svarbią vietą. Vilniečiai ir miesto svečiai yra kviečiami susipažinti su šiuo tradiciniu menu ir rugsėjo 23 d. bei spalio 7 d. Vilniaus miesto šokio mokykloje Low Air sudalyvauti visiems norintiems atvirose romų šokio pamokose.
Romų šokis apima atvirumą, improvizaciją, žaismingumą, temperamentą ir išraiškingumą. Jame sutelpa įmantrūs, greiti ir ritmingi kojų judesiai, gracingi rankų mostai ir jų pozicijos, ekspresyvios ir džiugios veido išraiškos. Šokio pamokas ves savo kultūrą ir šokį mylinti mokytoja Kristina Milevič.
Kristina dirba Romų visuomenės centre ir daugiakultūrinėje organizacijoje „Padėk pritapti“, yra ansamblio „Sare roma“ šokėja bei šokių mokytoja, taip pat besidarbuojanti restorane „Gypsy Lounge”.
K. Milevič šokti mokėsi iš savo mamos, žinomos romų šokėjos bei choreografės Zoluškos. Kristina teigia, kad šokti pradėjo jau tik gimusi – ji gimė muzikalioje šeimoje, tad muzikos, šokio ir dainos ritmai ją lydi visą gyvenimą, o romų teatre SARE ROMA Kristina yra viena iš pagrindinių šokėjų. Sukaupta patirtimi ji pasidalins ir atvirų romų šokio pamokų metu Low Air Šokio Mokykloje, įsikūrusioje Gedimino pr. 2A, Vilniuje.
Užsiėmimuose Kristina mokys tradicinių šokių judesių ir muzikos pajautimo taip, kaip ją jaučia romai. Mokytoja pataria su savimi pasiimti ilgus plačius sijonus – „kuo platesni, tuo geriau“,- dalijasi K. Milevič. Išankstinė šokio patirtis – nebūtina.

Renginiai nemokami.
Būtina išankstinė registracija.
Registracijos nuorodos:
Rugsėjo 23 d., 18:00 – 19:30 val.: https://forms.gle/M1fiSeFrhRmPQFxg8
Spalio 7 d., 18:00 – 19:30 val.: https://forms.gle/5Q5QwGCGtFQtJWbu5

Organizatorius Kirtimų kultūros centras, projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, partneriai: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air, „Padėk Pritapti“. Renginys yra Vilnius 700 programos dalis.