Penktadienį mokytojai ir ugdymo specialistai kviečiami į konferenciją „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“

Birželio 17 dieną, penktadienį, šalies mokytojus, ugdymo specialistus kviečiame į švietimo aktualijų konferenciją „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“.

Renginys organizuojamas, siekiant pristatyti tarptautinės švietimo ekspertų komandos dviejų metų darbo patirtį ir rezultatus, dalyvaujant projekte „EUKI: Kartu už darnią mokyklą“: sukurtą metodinę priemonę darnaus vystymosi švietimo temoms nagrinėti bei mokytojų patirties dalyboms skirtą internetinę platformą. Renginio metu bus galima semtis patirties iš Lietuvos ir Vokietijos veikiančių „darnių mokyklų“ bei neformalioje aplinkoje dalintis savo įžvalgomis, švęsti prasidėjusią vasarą.

Ši konferencija – nemokama ir atvira visiems šalies pedagogams.

Svarbiausi konferencijos programos akcentai:

 Renginio metu aptarsime darnaus vystymosi švietimo aktualijas, tokias, kaip klimato kaita; jų integravimą (būtinybę ir būdus) į ugdymosi turinį – pamokas, neformalias edukacijas, popamokines veiklas. Pranešimą „Kaip klimato kaita pakeis mūsų gyvenimus iki 2030?“ skaitys Silvestras Dikčius, profesionalus klimatologas, Klimato kaitos apžvalgininkas.

Konferencijos dalyviams bus pristatyti tarptautinės švietimo ekspertų komandos 2 metų darbo rezultatai – mokytojų patirties dalinimuisi skirta platforma (https://platforma.s-education.org/) bei metodinis leidinys „Darnaus vystymosi švietimas. Praktinis gidas mokytojams“. Ir platforma, ir leidinys sukurti, siekiant padėti mokytojams integruoti visuomenei rūpimas temas į ugdymo/mokymo turinį pagal atnaujintų bendrųjų ugdymo programų reikalavimus. Naujoji platforma, beje, leidžia ne tik naudotis kitų patirtimi (įžvalgomis, metodais) bei ją reflektuoti, bet ir dalintis savąja. Šią temą pristatys Tomas Rakovas, metodinės priemonės „Darnaus vystymosi švietimas. Praktinis gidas mokytojui“ ekspertų grupės vadovas.

Renginio metu nagrinėsime praktinius jaunimo iniciatyvumo skatinimo būdus bei pavyzdžius. Apie moksleivių į(si)traukimą į aplinkosauginę veiklą ir realaus gyvenimo pamokas kalbės konferencijos lektorius Gediminas Čapkauskas, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos biologijos mokytojas, VDU Švietimo akademijos lektorius.

Konferencijoje bus pristatyta geroji bendrojo lavinimo mokyklos Vokietijoje (Integrierte Gesamtschule, IGS) patirtis, integruojant darnaus vystymosi tikslus bei transformacinio švietimo idėją į ugdymo turinį. Pranešimą skaitys lektorius Lukas Scherak, RCE Oldenburger Münsterland, projekto veiklų Vokietijoje koordinatorius.

Apie projekto „EUKI: Kartu už darnią mokyklą“ rezultatus – vertingas pamokas bei sėkmės istorijas – pasakos šios konferencijos organizatorė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų vadovė Jolanta Markevičienė.

Konferencija vyks:

  • 2022 m. birželio 17 d., penktadienį,10.00–16.00 val.
  • Europos parke, Europos Parko g. 302, Joneikiškės 15166 (organizuojamas dalyvių nuvežimas iš Vilniaus)
  • Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija

Daugiau informacijos – dalyvių registracija, išsami programa ir kt. – https://lvjc.lt/projektas/konferencija-kartu-uz-darnia-mokykla/