Performansas „Matmuo“

Spalio 14, 21 ir 28 dienomis, 18:30 val. kviečiame į Barboros Skaburskės performansą „Matmuo“, skirtą paminėti Lietuvos žydų genocido 80-ąsias metines.
Performanso ir instaliacijos sukūrimo atspirties tašku tapo tūkstančių Aušvice nužudytų žydų batų ekspozicija. Menininkė vizualinėmis ir garsinėmis priemonėmis įprasmina Abraomo Suckeverio rinkinio „Pirma naktis Vilniaus Gete“ eiles.
A. Suckeverio poemos žodžiai, išlankstyti iš batų raištelių, įkaustyti aplankuose ir eilės skambančios jidiš (beveik mirusia Lietuvoje) kalba – tai tarsi gyvas šešėlis, atėjęs į šią dieną iš skaudžios praeities.
Bandydama atsakyti į klausimą, kas ją sieja su praeities įvykiais, performanso metu, menininkė savaip interpretuoja jungtį tarp atminties ir dabarties, jo metu stebėtojai tampa vaidinimo dalimi. Instaliacijos atmosfera tai meninių ieškojimų rezultatas. Jis nesiekia iliustruoti praeities įvykių, o tik sukurti terpę prisiminimams bei naujiems potyriams rastis.

Renginio vieta: Žydų kultūros ir informacijos centras (Mėsinių g. 3, Vilnius)
Renginio rėmėjas Vilniaus miesto savivaldybė
Renginio metu vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.

Registruokitės https://forms.gle/XY68W5m7aMH1KRVr5
arba el. paštu info@jewishcenter.lt