Pirmą kartą Fabijoniškių baseine vyks tarptautinis vandensvydžio turnyras

Naujajame Fabijoniškių baseine Vilniuje pirmą kartą bus rengiami tarptautiniai vandensvydžio turnyrai, kuriuose varžysis ir nemažai užsienio komandų.

Jau spalio 17-20 dienomis vyks 21-ą kartą organizuojamas jaunimo (iki 17 metų) turnyras „Baltic Amadeus taurė“. Jame dalyvaus septynių šalių komandos, o Lietuvai atstovaus jaunimo (iki 17 metų) ir jaunių (iki 15 metų) rinktinės.

A grupėje Lietuvos 17-mečiai vandensvydininkai susitiks su Minsko SDJSOR (Baltarusija) ekipa, Čekijos bei Batumio (Sakartvelas) komandomis. B grupėje dvejais metais jaunesni lietuviai žais su Lenkijos, Čechovo (Rusija) ir Charkovo (Ukraina) ekipomis.

Į pusfinalį pateks po dvi stipriausias grupių komandas.

„Į Vilnių šis turnyras grįžta po trejų metų pertraukos. Pirmą kartą jis vyks Fabijoniškių baseine, kuriame yra visa tokioms varžyboms reikalinga įranka. Tik švieslentę teko atsivežti iš Lazdynų baseino, tačiau Fabijoniškių baseinas artimiausiu metu planuoja įsigyti naują šiuolaikišką švieslentę“, – sakė vienas turnyro organizatorių Nerijus Papaurėlis.

Nors Lietuvoje vandensvydis dar tik atranda savo vietą, į „Baltic Amadeus taurės“ turnyrą kasmet atvyksta nemažai užsienio šalių komandų.

„Turnyras turi ilgametes tradicijas ir yra žinomas šiame regione. Jis sujungia šalis iš Rytų ir Vakarų Europos. Anksčiau turnyre yra dalyvavę Švedijos, Suomijos, Škotijos, Anglijos komandos. Tai yra gera galimybė komandoms išmėginti jėgas su panašaus lygio ekipomis, o jauniesiems vandensvydininkams – įgyti puikios varžybinės patirties, – aiškino N. Papaurėlis. – Sukviesti tiek komandų leidžia ilgametė patirtis organizuojant turnyrą, taip pat palaikome gerus santykius su užsienio ekipomis“.

Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinėms šis turnyras bus puikus pasiruošimas artėjančiam Šiaurės Europos ir Baltijos šalių čempionatui, kuris vyks lapkričio viduryje Stokholme (Švedija).

Turnyro tvarkaraštis:

Spalio 17 d. (ketvirtadienis).

17.30 Lietuva U17 – Baltarusija
18.40 Rusija – Lenkija
19.50 Sakartvelas – Čekija
21.00 Lietuva U15 – Ukraina

Spalio 18 d. (penktadienis).

8.30 Lietuva U17 – Sakartvelas
9.40 Baltarusija – Čekija
10.50 Ukraina – Lenkija
12.00 Lietuva U15 – Rusija
14.30 Lietuva U17 – Čekija
15.40 Baltarusija – Sakartvelas
16.50 Ukraina – Rusija.

Šeštadienį nuo 8.30 val. vyks pusfinaliai, sekmadienį nuo  finalai. Didysis finalas planuojamas 12 val.

Dar po savaitės – spalio 25-27 dienomis – Lietuvos sostinėje vyks Šiaurės Europos vandensvydžio lygos pirmojo etapo B grupės turnyras. Jame su stipriausiomis Suomijos ir Švedijos ekipomis žais Vilniaus „Baltic Amadeus“ klubas.