Pirmą kartą Vilniuje surengtas FIVB turnyras baigėsi sidabriniu lietuvių finišu

 

Sekmadienį Vilniuje finišavo pirmą kartą Lietuvoje surengtas Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos paplūdimio tinklinio turnyras. Lietuviai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius pirmą kartą karjeroje iškovojo tokio lygio turnyro sidabro medalius.

Lietuvos sportininkai pusfinalyje pademonstravo puikų žaidimą ir užtikrintai 2-0 (21:10, 21:13) įveikė italus Tobią Marchetto ir Alberto Di Silvestre‘ą. Tuo tarpu lemiamoje kovoje dėl aukso A. Vasiljevas ir R. Juchnevičius po dramatiškos kovos 1-2 (21:12, 20:22, 12:15) nusileido pajėgiausiai Estijos porai ir aukščiausią reitingą turnyre turėjusiems Kusti Nolvakui ir Martui Tiisaarui.

Naujajame aikštyne prie Baltojo tilto vykusioje finalinėje akistatoje lietuviai energingai pradėjo mačą ir pirmajame sete nepaliko varžovams jokių vilčių. Antrajame sete žaidimas išsilygino, o jo pabaigoje sėkmė lydėjo Estijos paplūdimio tinklininkus. Trečiajame sete žaidimas buvo lygus, bet esant rezultatui 10:10, mūsiškiai porą sykių apmaudžiai suklydo ir estai nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų.

„Rezultatą vertiname gerai. Finale kažkiek pritrūko, bet tai vis tiek yra mūsų didžiausias pasiekimas tokio lygio turnyre. Mums labai daug reiškia, kad tokie turnyrai vyksta Vilniuje. Norėtųsi, kad jų vyktų kuo daugiau. Čia jaučiamės tikrai puikiai. Džiaugiamės, kad nepaisant sudėtingos situacijos, šis turnyras įvyko“, – kalbėjo A. Vasiljevas.

„Antra vieta, pralaimėjome savo aikštėje, bet neturime ko liūdėti. Stengsimės ateityje žaisti dar geriau ir viliamės, kad Vilniuje toks turnyras bus ir kitąmet. Ši vasara tikrai buvo nelengva, sunku sportuoti, kai turnyrų yra nedaug, tačiau jau senokai žinojome, kad varžybos Vilniuje turėtų įvykti, todėl rimtai jam ruošėmės“, – pridūrė R. Juchnevičius.

Bronzos medalius iškovojo Italljos duetas, kuris dramatiškame mače dėl trečiosios vietos 2-1 (23:21, 19:21, 16:14) palaužė estus Timo Lohmusą ir Dimitrijų Korotkovą.

Lietuvos moterų komanda Ieva Dumbauskaitė ir Karolė Virbickaitė liko per žingsnį nuo medalių. Jos pusfinalyje po atkaklios kovos 1-2 (16:21, 21:15, 5:15) pralaimėjo latvėms Mariai Ozolinai ir Luizei Skrastinai, o rungtynėse dėl trečiosios vietos 0-2 (19:21, 15:21) turėjo pripažinti čiliečių Maria Rivas Zapata ir Chris Vorpahl Villablanca pranašumą.

I. Dumbauskaitė po susitikimo apgailestavo, kad jai, kaip ir jos partnerei, šiek tiek sutrukdė pakilęs vėjas, bet prisipažino, jog ketvirta vieta taip pat yra puikus pasiekimas.

„Esu ir malonesnių interviu suteikusi po varžybų, bet yra kaip yra. Varžovės mažajame finale sužaidė geriau. Taip pat mums neparanku buvo žaisti per stiprų vėją. Bet jeigu kas nors būtų pasakę prieš turnyrą, kad pirmą kartą su Karole žaisdamos poroje, pateksime į pusfinalį, tai būčiau pasijuokusi. Ir dar varžovės atvyko iš taip toli, tai būtų gaila išleisti be medalių… Juokauju, žinoma“, – geros nuotaikos neprarado I. Dumbauskaitė.

Ievai antrino ir K. Virbickaitė, kuri nebuvo žaidusi tokio lygio turnyro pusfinalyje.

„Esu labai patenkinta šiuo turnyru. Juokingiausia, kad nors mes esame abi blokuotojos, šįkart geriausią savo žaidimą demonstravome gynyboje. Žinoma, tobulėti dar yra kur. Džiaugiuosi, kad paskutinę akimirką sustojusios į porą, sugebame atlikti savo darbą“, – pridūrė K. Virbickaitė.

I. Dumbauskaitė pabrėžė, kad ši nauja patirtis bus naudinga ateičiai, nes visada yra gerai patobulėti sau neįprastose pozicijose. Ypač žaidžiant su aukšto lygio varžovėmis.

„Manau, kad šiuo atveju daugiau laimima pralaimėjus, o ne iškovojus pergalę“, – teigė I. Dumbauskaitė, padėkojusi ištikimiausiems ir Vilniuje aistringai lietuves palaikiusiems sirgaliams.

Turnyro nugalėtojomis tapo italės C. Scampoli ir E. Bianchin, kurios finale 2-0 (21:17, 21:11) įveikė lietuves nuskriaudusias latves.

Turnyro Vilniuje prizų fondą sudarė 10 tūkst. eurų.