Pirmieji tarptautinio projekto, vedančio Europos muzikiniais keliais, renginiai spalį keliaus po visą Lietuvą


Įsibėgėjantis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namų koncertinis sezonas kviečia į antrąją koncertų ciklo „M. K. Čiurlionio muzikiniai keliai Europoje“ programą. Jos metu bus surengti trys koncertai, skirti M. K. Čiurlionio studijų Leipcige metams. Koncertai, kuriuose gros jaunieji Lietuvos talentai, smuikininkai Konradas Levickis ir Benas Gocentas, altininkė Skaistė Žižytė, violončelininkas Augustas Gocentas ir pianistas Joris Sodeika, vyks skirtinguose šalies miestuose – spalio 17 d. Tauragės kultūros centre, spalio 18 d. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje, o spalio 19 d. Vilniuje, M. K. Čiurlionio namuose. Ši programa – dalis tarptautinio projekto „Europos muzikiniai keliai“, kurį net trejus metus kartu su partneriais iš Leipcigo ir Oslo vykdys M. K. Čiurlionio namai.

Koncertams Lietuvoje besiruošiantys jaunieji atlikėjai kątik sugrįžo iš Leipcigo universiteto organizuoto festivalio, kur jau pristatė Leipcigo kultūrinės aplinkos leitmotyvais apipintą programą. Joje – trijų skirtingu laiku šiame mieste gyvenusių, skirtingo stiliaus muziką rašiusių, tačiau Leipcigo kultūrinių įtakų jungiamų kompozitorių M. K. Čiurlionio, Edvardo Griego ir Claros Schumann kūriniai. E. Griegas, laikomas norvegų profesionaliosios muzikos tėvu, Leipcige mokėsi pas Carlą Reineckę. Beveik puse amžiaus vėliau pas tą patį C. Reineckę į Leipcigą mokytis atvyko ir M. K. Čiurlionis. Savo ruožtu, C. Schumann laikoma vienu šio įstabaus Vokietijos miesto kultūros simbolių.

Šis koncertų ciklas – dalis 2018–2020 m. vykdomo projekto „Europos muzikiniai keliai“, kurį kartu su partneriais iš Leipcigo ir Oslo vykdo M. K. Čiurlionio namai. Tarptautinio projekto veiklų dėmesio centre atsidūrė minėti trys Leipcigo jungiami kompozitoriai – E. Griegas, C. Schumann ir M. K. Čiurlionis, skirtingu metu buvę Leipcigo kultūrinės aplinkos dalimi, o vėliau jo įtakas parvežę ir įdiegę savo šalyse. Projekto metu vyks ne tik koncertai, bet ir festivaliai, menininkų rezidencijos, forumai, kūrybinės dirbtuvės, parodos, edukaciniai projektai, rasis nauji turistiniai maršrutai minėtų kompozitorių keliais ar net mobiliosios programėlės, skirtos artimesnei pažinčiai su menininkų darbais. Per šias veiklas bus persvarstomos kompozitorių kūrybinės sąsajos ir tapatybės, propaguojama jų kūryba, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas, ypač didelį dėmesį skiriant jaunosios kartos muzikams.

Spalio mėnesio koncertų ciklo „M. K. Čiurlionio muzikiniai keliai Europoje“ programa – vienas pirmųjų projekto „Europos muzikiniai keliai“ šauklių Lietuvoje. Minėtuose koncertuose skambės E. Griego fortepijoninės miniatiūros, ypač retai Lietuvoje atliekamas C. Schumann Fortepijoninis trio g-moll, taip pat M. K. Čiurlionio Styginių kvartetas bei fortepijoninės miniatiūros. Koncertų metu, „gido“ pareigas užims pianistas Rokas Zubovas, kuris pasakos apie Leipcigą bei praplės žinias apie programoje skambančius kūrinius.

 

Visi koncertai – nemokami. Daugiau informacijos –  www.mkcnamai.lt.