Plastiko iki stogo: Senamiesčio kieme pripūstas milžiniškas polietileno maišelis

Nuo rugsėjo 20 d. sostinės hostelio „Jamaika“ vidiniame kiemelyje vyksta pasiruošimas Eugenijaus Barzdžiaus imersinei parodai-instaliacijai apie plastiko perdirbimą, pavadintai „LDPE (mažo tankio polietilenas)“. Fotografijos paroda su erdve ir lankytoju sąveikaus per keturias žmogaus jusles: vaizdą, kvapą, garsą bei lytėjimą.

Hostelio kiemelyje bus įsispraudęs oro pripūstas milžiniškas, virš 10 tūkst. kubinių metrų plastikinis maišelis, į kurio vidų galės patekti lankytojai. Sukurdamas patyriminę ekspoziciją ir pakviesdamas į efemeriškai pateiktą istorinę erdvę – vidinį pastato kiemelį – autorius suteiks galimybę naujai susipažinti su mažai matomais plastiko perdirbimo procesais.

Erdvę siekiama paversti nauju objektu, kuri prisipildys nauja šviesa, tekstūra ir vientisa spalva. Žiūrovo jutiminės patirties dėka dokumentinis tyrimas, sąveikaudamas su aplinka ir ekspozicija, naujai artikuliuos apie žmonių vartojimą ir plastiko perdirbimo svarbą.

Šis fotografinis tyrimas buvo atliktas viename iš plastiko perdirbimo fabrikų Vilniuje, kuriame E. Barzdžius kūrybiškai dokumentavo plastiko virsmo procesus. Šiam darbui buvo panaudota pasenusi fotografinė juostelė, dėl savo prarastų pirminių savybių taip pat virtusi savotiška šiukšle. Anot autoriaus, fotografiniame procese tokiu būdu taip pat įvyksta virsmas: iš netikslių spalvų bei nepastovaus kontrasto juostos gimsta fotografinis tyrimas apie plastiko perdirbimą.

Parodos atidarymas įvyks rugsėjo 25 d. 17:00 val. Hostelio „Jamaika“ vidiniame kieme (Visų Šventųjų g. 9)