„Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ 2019

Kalba yra pagrindinis būdas, kuris leidžia žmonėms vieniems kitus pažinti, suartėti bei suprasti. Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūros, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonės, tautos vertybių – būdo, papročių, mąstymo išraiška. Joje sukaupta tautos istorija, psichologija, kalboje atsispindi santykiai su kitomis tautomis.

Šio renginio tikslas – atkreipti dėmesį į kalbos vaidmenį kultūroje (kalba suteikia galimybę užsieniečiams suprasti skirtingas kultūras), skatinti mokytis lietuvių kalbos, pažinti lietuvių kultūrą per literatūrą ir ją skleisti.

„Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu” kiekvienais metais suburia lietuvių kalbos ir literatūros specialistus, lietuvių kalbos mokytojus, dėstytojus, poetus, politikus, švietėjus, muzikos atlikėjus, užsieniečius gyvenančius Lietuvoje  bei švietimo ir kultūros įstaigas bendram tikslui.

Renginio metu užsieniečiai, gyventys Lietuvoje deklamuoja lietuvių poetų eiles ir atlieka lietuviškas  dainas. Kiekvienais metais sulaukiame daugiau nei 30 dalyvių, kurie atlieka savo pasirodymus scenoje.

Šiais metais įvyks jau penktasis „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ renginys, kuris vyks 2019 m. gegužės 14 d. 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Renginyje dalyvauja dalyviai iš Turkijos, Meksikos, Kolumbijos, Taivano, Ukrainos, Rusijos, Venesuelos, Egipto, UAE, Portugalijos, Italijos ir kitų šalių.

 

Nuotraukos ir vaizdo įrašai:

Renginio tinklapis: https://poezijosketis.weebly.com/

Facebook puslapis: https://www.facebook.com/poeticumbrella/

Mes žiniasklaidoje: http://inx.lv/uM7

 

 

Asociacija Baltic Turkish Culture Academy
www.balturka.com
project.balturka@gmail.com

Tel: +37068931687, +37063580905