Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Poezijos ir muzikos vakaras „Kodėl baigėsi Romantizmas?“

Sausio 23 d., 18 val. 30 min. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) vyks poezijos ir muzikos vakaras „Kodėl baigėsi Romantizmas?“. Į šį klausimą atsakymo ieškos vakaro kūrybinis duetas Eglė Kirilauskaitė ir Darius Mažintas, į poetinį ir muzikinį pokalbį įtraukdami ir publiką.

Diskusijos pagrindas – dramatiškas, melancholiškas XIX a. kompozitoriaus Frederiko Šopeno ir rašytojos Žorž Sand meilės romanas. Šios istorijos fone bus paliestos ir abstraktesnės, bendresnės, šių dienų žmogui aktualios temos: Romantizmo pabaigos priežastys ir padariniai, šiam atsitrenkus į Realizmo sieną. Kaip paaiškėjo, realistinis pasaulio vaizdas gerokai skyrėsi nuo romantizuotos jo versijos, tad nusivylimas ir prarastų iliuzijų tragizmas buvo neišvengiami.

Kas nutinka, kai Romantizmas nesulaukia atsako ir visa jo lyriškai sentimentali, ekspresyvi ir nostalgiška energija nesuvaldomai teka viena kryptimi?

Šie klausimai bus aptarti per aliuzijas į nelaimingą kompozitoriaus ir rašytojos meilę, asmenines dramas, šiame kontekste gimusius genialius abiejų autorių kūrinius. Juk būtent per asmeninį žmonių santykį galime susidaryti platesnį pasaulio ar konkretaus laikotarpio vaizdą.

Vakaro metu skambės performatyviosios poezijos krypties atstovės Eglės Kirilauskaitės kūryba visa apimančios, pavojų nei ribų nepaisančios meilės, mistifikuotų idealų, romantizuotų, uždraustų santykių ir jų pasekmių tematika. Poezijos skaitymus vainikuos ekspresyvaus, jaunatvišku veržlumu ir išraiškinga Romantizmo estetika pasižyminčio pianisto Dariaus Mažinto atliekami įvairių laikotarpių F. Šopeno kūriniai.

 

Bilietus į poezijos ir muzikos vakarą įsigyti bus galima prieš renginį, muziejaus kasoje.

Renginio trukmė – apie 1 val.