Pokalbių – susitikimų ciklas „Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai svečiuose pas Čiurlionį su filosofu Nerijumi Mileriumi“

 

Lapkričio 12 dieną, pirmadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje tęsia susitikimus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Šį kartą „Šiandieninę Lietuvos viziją pro Čiurlionio namų langą“ filosofas Nerijus Milerius tyrinės drauge su architektu Audriumi Ambrasu, įvertintu aukščiausiu šalies apdovanojimu už jautrų miesto erdvių formavimą ir profesinę atsakomybę. Tai vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos architektų.

„Architektūra – tai visuomenės savęs pačios pamatymas“ – yra sakęs Audrius Ambrasas.

Paklaustas, ar architektūrą galima laikyti dailės rūšimi, Nacionalinės premijos laureatas Audrius Ambrasas sako, kad architektūra yra meno ar dailės pagalba išsprendžiamas galvosūkis. Anot architekto, menas negali patikti visiems, svarbiausias meno tikslas – daryti įtaigą. O svarbiausias geros architektūros dėmuo – meilė.

„Architektas turėtų būti tas idealistas perfekcionistas, „apsėstas“ idėjos išgelbėti pasaulį. Tik visa bėda, kad pasauliui ne visada to reikia…“ – apie architekto rolę – Audrius Ambrasas.

Audrius Ambrasas nuo 1995 metų verčiasi privačia praktika, šiuo metu vadovauja savo architektų biurui. Jo karjeroje – daug reikšmingų darbų, kurių svarbiausi – „Baltic Hearts“ biurų kompleksas Ukmergės gatvėje (Vilnius, 2013 m.), „TBC Bank“ būstinės Tbilisyje eskizinis projektas (2013 m.), poilsinis namas Gulbinų gyvenvietėje (Vilnius, 2013 m.), menų inkubatorius „Rupert“ (Vilnius, Valakampiai, 2013 m.), DNB banko būstinė Rygoje (2011 m.), „Swedbank“ būstinė Vilniuje (2010 m.), „Jaguar“ ir „Mazda“ automobilių salonas Vilniuje (1999 m.), blokuotų gyvenamųjų namų kompleksas Nemenčinės plente (Vilnius, 2000 m.), bendrovės „Hanner“ administracinis pastatas Goštauto gatvėje (Vilnius, 2000 m.), biurų pastatas Geležinio Vilko gatvėje (Vilnius, 2001 m.).

Susitikimą taip pat galėsite gyvai stebėti internete Čiurlionio namų facebook paskyroje.
Įėjimas nemokamas

Daugiau informacijos:
www.mkcnamai.lt
Architektas Audrius Ambrasas