Pokalbių – susitikimų ciklas „Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai svečiuose pas Čiurlionį su filosofu Nerijumi Mileriumi“

Kovo 26 dieną, antradienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose tęsiame susitikimus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Šį kartą „Šiandieninę Lietuvos viziją pro Čiurlionio namų langą“ filosofas Nerijus Milerius tyrinės drauge su režisieriumi ir prodiuseriu Arūnu Mateliu, pelniusiu prestižinius apdovanojimus pasaulyje.

Arūnas Matelis. Gedmanto Kropio nuotr.

Arūnas Matelis yra pirmasis režisierius iš Rytų ir Centrinės Europos, gavęs vieną svarbiausių kino industrijos apdovanojimų – JAV Režisierių gildijos  apdovanojimą (DGA) „Už išskirtinius nuopelnus režisūrai“ (2007 m.). Jo filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ apdovanotas pagrindiniais prizais garsiausiuose dokumentinio kino festivaliuose Amsterdame (IDFA), Leipcige, „Dokumenta Madrid“, „Zagreb DOX“, Piarnu vizualinės antropologijos festivalyje ir pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu pasaulyje.

Naujausias režisieriaus filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ 2018 m. Bilbao Mendi (Ispanija) kino festivalyje apdovanotas už geriausią dokumentinio filmo režisūrą. Tai jau 12-asis šio filmo apdovanojimas. Jis taip pat buvo nominuotas šių metų „Oskarų“ apdovanojimams užsienio filmų ir dokumentikos kategorijose.

Arūnas Matelis 1979–1983 m. studijavo Vilniaus universitete Matematikos fakultete. 1989 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir TV fakultetą. 1992 m. įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje privačią nepriklausomą kino studiją Nominum. Režisavo 8, o prodiusavo apie 20 kino filmų, rodomų daugelyje pasaulio šalių bei pelniusių prestižinius apdovanojimus įvairiuose kino festivaliuose (Kanuose, Roterdame, Turine, San Paule, Oberhauzene, Amsterdamo IDFA, Leipcige, Maskvoje ir kt). Režisieriaus filmų retrospektyvos buvo surengtos kino festivaliuose Amsterdame IDFA, Leipcige, Linze, Florencijoje ir kt.

Susitikimą taip pat galėsite gyvai stebėti internete Čiurlionio namų facebook paskyroje.

 

Daugiau informacijos:
http://www.mkcnamai.lt

Įėjimas nemokamas