Pradedamas projektas „Startas daugiatautiškam literatūriniam Vilniui“ Naujosios Vilnios bibliotekoje

Naujosios Vilnios bibliotekoje balandį pradedamas audio ir vizualinių pokalbių laidų ciklas „Startas daugiatautiškam literatūriniam Vilniui“, kurio tikslas skleisti tautinių mažumų literatūrinę ir kūrybinę patirtį bei naujienas. Projekto tinklalaidėse bus rengiami pokalbiai ir diskusijos su tautinių mažumų atstovais – jaunaisiais gimnazijų literatais ir profesionalais kuriančiais Vilniuje.

Projekto metu planuojama sukurti 15 audio ir video tinklalaidžių-literatūrinių pokalbių. Tikimasi, kad literatūriniai pokalbiai paskatins tautinių mažumų bendrystę, įsitraukimą ir susidomėjimą literatūriniu lauku bei literatūros naujovėmis. „Per pažintį su jau gerai žinomais kūrėjais, daug įvairiose kultūros srityse pasiekusiais žmonėmis, jų gyvenimo istorijomis, projekto dalyviai – bendruomenė, atras literatūrą ne tik kaip savišvietos priemonę, bet ir kaip galimybę kritiniam mąstymui, saviraiškai. O tai stiprins visuomenės narių bendrystės jausmą pasitikėjimą savimi, savo įgūdžiais ir gebėjimais.“ – sako projekto Rita Venskūnienė.

„Startas daugiatautiškam literatūriniam Vilniui“ yra projekto „Istorijų kambariai Naujosios Vilnios bendruomenei“ tęsinys. Pastarojo projekto metu, vykdyto 2021 m., tinklalaidėse buvo kalbinami įvairių sričių meno atstovai ir meno mėgėjai. Asmeninių istorijų pokalbiai tinklalaidėse skatino bendruomenės narių kultūrinio lauko pažinimą. Mažiau kultūrinių galimybių turintys bendruomenės nariai pažino įvairių kūrėjų kultūrinę aplinką, tradicijas ir papročius. Šio projekto sėkmė bei dalyvių atsiliepimai paskatino tęsti tinklalaidžių ciklą literatūros tema.

Taip pat svarbu pažymėti, kad 2021 m. Vilnius UNESCO paskelbtas literatūros statusą turinčiu miestu ir oficialiai pripažintas mylinčiu kultūrą, rašytojus ir skaitytojus. „Vilnius – daugiatautis miestas, jame nemažai rašytojų, kūryboje atskleidžiančių savo tautinį identitetą, istorinę atmintį, tradicijas, todėl svarbu, kad skirtingos socialinės grupės turėtų didesnę galimybę geriau pažinti šią literatūrą ir jos kūrėjus“ – R. Venskūnienė.

Pirmasojo pokalbio transliacija vyks balandžio 4 d. Per mėnesį planuojama sukurti 3 tinklalaides, iš viso 15 tinklalaidžių per 5 mėnesius. Projekto dalyviams temas ir klausimynus kurs ir moderuos „Knygos teatro“ aktoriai bei profesionalus literatūros meno specialistas. Tinklalaidės bus transliuojamos Naujosios Vilnios bibliotekos Facebook paskyroje.

Projektą įgyvendina Vaikų ir jaunimo dienos centras „Mūsų nameliai“ su partneriais Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Naujosios Vilnios filialu.

Projektą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto įgyvendinimo terminai 2022 m. balandžio 4 d. – birželio 30 d.

Kontaktinis asmuo projekto vadovė Rita Venskūnienė, rita.venskuniene@vcb.lt, tel. nr.  8 5 2670693