Svarbi informacija
Prasmingos grigiškiečių iniciatyvos tapo nauju šalies rekordu!
Grigiškių kultūros centras šįmet įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos projektą „Kita stotelė – Grigiškės. (Ne)paskutinė maršruto stotelė“, kurio tikslas – pristatyti ir paskatinti lankytojus atrasti Vilniaus miesto dalies – Grigiškių istoriją.
Šiuo tikslu Grigiškėse pristatytas istorinis maršrutas: lauko erdvėse įrengtos poilsio stotelės, prie kiekvienos iš jų stovi istorinis stendas-iškaba su ilgalaike ekspozicija, kurioje vaizduojamos senovės Grigiškės ir QR kodas, kurį nuskenavus telefonu tuojau pat galima išgirsti tą vietą ir laikotarpį menančią istoriją.
Tokiu būdu mieste (Grigiškės yra miestas esantis Vilniaus miesto sudėtyje, o toks atvejis yra vienintelis visoje Lietuvoje) įrengta 10 istorinių stotelių, atspindinčių 10 šio miesto kūrimosi etapų. Pilietiškumą ir patriotiškumo jausmą keliančios įgarsintos legendos bei pasakojimai (regėjimo negalią turintiems žmonėms) apie Grigiškes ir jų sąsają su Lietuvos sostine, iškiliais žmonėmis, mini dešimtyje Grigiškių vietų – „stotelių“. Paskutinėje iš jų – kulminacinėje stotelėje, esančioje miesto centre išvysite visą miesto istoriją jungiančią, perspektyviausio Baltijos šalių menininko Lino Kaziulionio nutapytą – ŠIMTMEČIO FRESKĄ.
Šių metų liepos 6-ąją Grigiškių miesto šventėje įvyko šios istorinės šimtmečio Freskos atidarymas. Šventės metu susirinko vietiniai gyventojai, svečiai iš kitų miestų, radijo LRT klasika žurnalistai, savivaldybės tarybos nariai ir kt. garbūs svečiai. Freskos pristatymą tuo metu stebėjo apie 500 miestelėnų. O iškilmingoje Lietuvos Karaliaus Mindaugo Karūnavimo vakaro dalyje dalyvavo per 3000 žmonių. Šiuo metu Freska jau tapo nauju Lietuvos rekordu – tai šiuo metu didžiausias Lietuvoje sieninės tapybos žemėlapis. 324 m² ploto, 27 x 12 m dydžio – pavadinimu „Grigiškės iš paukščio skrydžio“ sukurtas ant 9 aukštų namo pastato. Menininko nutapyta ŠIMTMEČIO FRESKA tai visų grigiškiečių valia apklausos būdu išrinkta, šiuo metu didžiausiu miesto traukos objektu laikoma istorinė vertybė.
Kaip keitėsi Grigiškių miesto istorija, kalba, kam anksčiau priklausė Grigiškės ir kaip Vilnius tapo jų šeimininku neaišku ne tik Vilniaus gyventojams, bet ir daugeliui grigiškiečių. Todėl Grigiškėse vykdomos trečios kartos grigiškietės gidės, rašytojos Angelinos Zaleckaitės interaktyvios ekskursijos po atviru dangumi. Nuobodu lankytis ekskursijose ir parodose? Šioje tikrai ne! Juk paroda tampa visas miestas!
Patrauklios miesto erdvės savo kraštovaizdžiu ir architektūriniais pastatais taps įdomiausia paroda-eksursija po atviru dangumi! Šimtmečio freska bei QR pasakojimai įtraukia į Grigiškių miesto protėvių gyvenimus, o svarbiausia, suteikia žmonėms savininkiškumo pojūtį – būti godiems SAVO KRAŠTO, būti godiems Lietuvos.
Šiuo metu Grigiškėse organizuojamos ekskursijos kas mėnesį.
Artimiausia ekskursija rugsėjo 22 d. 18 val.
Apie interaktyvų istorinį maršrutą – parodą po atviru dangum galite plačiau sužinoti adresu www.gogrigiskes.lt
Dėl ekskursijų taip pat teirautis galima telefonu 862650857.
Rengiamos ir privačios ekskursijos konkrečioms žmonių grupėms, darbuotojų kolektyvams ir kt.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Registracija į istorinę ekskursiją: https://docs.google.com/forms/d/1HOHwR35bfFOVU1B-jo4kI4_nIXVvpncSMqrVn3kOJbU/edit
Ekskursijos event’as: https://www.facebook.com/events/600707078940847/?ref=newsfeed
Video apie ekskursijas https://we.tl/t-jLfJZhUQ72 Ekskursijos afiša: https://we.tl/t-mYALZdkDvP