Pratęstas projektas „Urban Manufacturing. Bendradarbiavimas su kūrybinėmis laboratorijomis ir centrais, skatinant kūrybines inovacijas“

Vilniaus miesto savivaldybės administracija kartu su EUROCITIES  miestais partneriais Lisabona (Portugalija), Roma (Italija), San Sebastijanu (Ispanija), Zagrebu (Kroatija), Bratislava (Slovakija), Kranju (Slovėnija) ir Birmingemu (Jungtinė Karalystė) 2017-2021 m. įgyvendino tarptautinio bendradarbiavimo programos Interreg Europe finansuojamą projektą „Urban Manufacturing. Bendradarbiavimas su kūrybinėmis laboratorijomis ir centrais, skatinant kūrybines inovacijas“. Projektui vadovavo Birmingemo universitetas.

Šių metų lapkričio 11 dieną Energetikos ir technikos muziejuje įvyko projekto tikslinės grupės dalyvių susitikimas, kuriame Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus miesto kultūros ir kūrybinių industrijų organizacijų atstovai aptarė projekto įgyvendinimo rezultatus. Pasak projekto vadovės, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausios specialistės Veronikos Jaruševičiūtės projekto metu įvertinta geroji miestų partnerių patirtis, daug dėmesio skirta politikos rekomendacijų formavimui ir kryptingam darbui, inicijuojant veiksmus, palaikančius tvarią Vilniaus kūrybinių centrų plėtrą. Projekto metu partnerių miestuose vyko politikos priemonių peržiūros ir vertinimo sesijos, buvo rengiami miestų veiklos planai, kaip efektyviau skatinti kūrybines inovacijas. Vilniaus miesto veiklos plane numatyta įtvirtinti kultūrinių ir kūrybinių industrijų bei inovacijų skatinimo prioritetą ir tvarias finansavimo programas kultūrinių ir kūrybinių industrijų ir inovacijų ekosistemai.

Vienas iš projekto veiklų ir pokyčių rezultatų, naujas kultūros kompleksas Vilniuje „Sodas 2123”, kurio veikla buvo pristatyta susitikimo metu. Kultūros kompleksas „Sodas 2123” – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė. Joje buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. Čia veikia daugiau nei 30 įvairių sričių kūrėjų studijų, muzikantų ir muzikos grupių repeticijų erdvės, kino, dizaino, vizualiojo meno organizacijų būstinės, renginių, parodų ir diskusijų erdvės, kavinė, vieša kiemo-sodo erdvė, miesto daržas. Prie tarptautinio projekto prisijungė Energetikos ir technikos muziejus, sparčiai plečiantis edukacines ir kūrybines veiklas, bendradarbiaujantis su mokyklomis ir universitetais, verslo sektoriumi ir pastaraisiais metais virtęs kūrybine laboratorija su įvairiausiais eksperimentavimo, robotikos ir automatizavimo įrankiais.

Projektas „Urban Manufacturing. Bendradarbiavimas su kūrybinėmis laboratorijomis ir centrais, skatinant kūrybines inovacijas“ partneriams pateikus sėkmingą paraišką pratęstas dar metams, o pratęsimo tikslai yra pasidalinti pandemijos laikotarpio patirtimi, kaip prisitaikyti ir spręsti iškylančius iššūkius.