Projektas kūnams „ALKIS“

2021 m. balandžio 29 d. – gegužės 1 d. šokio teatras AIROS pristato projektą kūnams „ALKIS“. Tai pandemijos laikotarpiu užgimusi kūrybinė mintis, kuri realizavosi šokio ir filosofijos diskusijos pavidalu netradicinėje Dūmų fabriko erdvėje. Unikalu tai, jog žiūrovai kūrinį stebės ne įprastai, tačiau vietos išskiriamos po vieną ar du asmenis stiklo cilindruose.

Žmogiškoji būties kelionė pradėta ne gimimo akimirką ir net ne tada, kai užsimezga į mažą gemalą motinos įsčiose. Žmogiškoji egzistencija pradėta su pirmąja asmenybe atsiradusia žemėje ir besitęsianti iki šiandienos, nusidriekiant į rytdieną. Genetinis kodas nėra tik baltymų žinutė, tai pirmiausia žinia, kuria savo gyvenimais mėginame dešifruoti ir šią užduoti perduodame ateities kartoms. Todėl nepasotinamai alkstama vienokio ar kitokio išsipildymo, nepasotinamai ieškoma kas yra ta nenuvalkiota, ne materiali, bet alkį malšinanti prasmė.

Žmogaus esatis atskleidžia troškimą reprezentuoti gyvenimą ir jį gyventi tuo pat metu, suprasti ir tuo pat metu būti. Geismas būti tobulais, unikaliais eksponatais gali pasireikšti ir kaip įkalinimo galimybė. Tai tarsi būvimas už stiklo, lyg preparuoto gyvūno arba drugelio, praradusio gyvybę, tačiau ne sparnų grožį. Ir tuo pat metu nepaliaujamai trokštama sudaužyti stiklą vardan prasmės gralio paieškų. Todėl projekte paleidžiama veikti G. Deleuze ir F. Guattari geismų mašinerija, įsitraukiama į nesibaigiančią šizo tėkmę ir dekonstruojamas žmogiškumas, siekiant šį pažadinti iš snaudulio.

„Alkis“ – tai ne tik tam tikru momentu trunkantis kūrinys, tai klausimų pripildyta kelionė, kurioje nėra vienalaikių atsakymų, tačiau yra prasmės, grožio, pokyčių, paieškų. Tai nekonformistiškas, neįprastas kasdienybės potyris. „Alkis“ yra kolektyvinė fantazija, o gal kolektyvinis gyvenimas, kurį reikės vienaip ar kitaip susikurti. Nepriklausomai kokiu būdu – išdaužiant stiklą, kūnais veikiant aplinką, nepaisant kurioje stiklo pusėje bebūtų žmogus.

Kūrybinė komanda:

režisūra – Aira Naginevičiūtė | choreografija – Aira Naginevičiūtė ir šokėjai | šokėjai – Greta Grinevičiūtė, Gytis Ivanauskas, Ugnė Kavaliauskaitė, Goda Laurinavičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė, Paulius Prievelis, Gediminas Rimeika | scenografija – Arūnas Adomaitis | garsas – Darius Čiuta  | kostiumai – Laura Darbutaitė | dramaturgija – Silvija Čižaitė-Rudokienė |  šviesos – Vilius Vilutis | prodiusavimas – Gintarė Palkevičienė

Įspėjimai:

  1. N-18
  2. Dėl kūrinio specifikos ir Vyriausybės nustatytų ribojimų, vienas bilietas parduodamas į vieną stiklo cilindrą 1 asm. arba 2 asm. Viename cilindre negalės būti nepažįstami asmenys. Cilindrų skaičius yra ribotas.
  3. Spektaklyje itin intensyvus garso takelis, garsi, tiesiogiai žiūrovus veikianti muzika.
  4. Žiūrovų vietos stovimos bei, vadovaujantis vyriausybes sprendimu ir kūrinio koncepcija, vietų skaičius labai ribotas.

 

Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba

Projektą iš dalies finansuoja – Vilniaus savivaldybė

Projekto informaciniai partneriai – Delfi, Žmonės, JcDecaux

Partneriai – Kultūrinė erdvė Dūmų fabrikas