Reiu Tüür tapybos darbų paroda „Didysis tiltas“

 

 

Kviečiame pamatyti Reiu Tüür tapybos darbų parodą „Didysis tiltas“ Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).
Parodoje „Didysis tiltas“ eksponuojami naujausi Reiu Tüür darbai, kuriuose priartinamos ir tyrinėjamos praeities detalės – žmonės, kurių nebėra, gyvenimai, kokius esame užmiršę, miestai, į kuriuos patekti nebeįmanoma.

„Mane domina vizualinė informacija iš skirtingų vietų ir skirtingų laikotarpių. Ji egzistuoja, tačiau nėra visiems lengvai pasiekiama. Pavyzdžiui, visi žino Vilniaus Žaliąjį tiltą dėl sovietinių skulptūrų, tačiau ne visi žino, kaip jis atrodė prieš 500 metų“, – sako Reiu.Tuo metu tas tiltas, pagrindinis Vilniuje, buvo panašus į Ponte Vecchio Florencijoje. Šis, vietinis Baltijos šalių Renesanso pavyzdys, yra išlikęs graviūrose.
„Man paveiksluose labai svarbu kontrastas. Savo tapybos darbuose naudoju panašią metodologiją, kaip Australijos aborigenai – jie stengiasi išgauti juodą, kad ji būtų kuo juodesnė, ir baltą – kuo baltesnę“, – pasakoja Reiu.

Reiu Tüür – Estijos meno akademijos alumnas (grafika, 1998-ųjų laida), 2001 m. Londono Sičio universitete baigė meno vadybą. Nuo 1993-ųjų Reiu Tüür yra menininkų kolektyvo „Kursi Koolkond” narys, nuo 1994 m. priklauso Estijos menininkų sąjungai. Reiu aktyviai rengia parodas ir eksponuoja savo darbus nuo 1993 m.; menininko darbai buvo demonstruojami galerijose visame pasaulyje. „Didysis tiltas“ – ketvirtoji asmeninė dailininko paroda Lietuvoje.
Per pastaruosius kelerius metus Reiu Tüür darbai buvo eksponuojami galerijose Niujorke, Taline, Rygoje, Tartu. 2018 m. dalininko darbai pristatomi jubiliejinėse „Kursi Koolkond“ parodose, rengiamose įvairiuose Estijos miestuose visus metus. Šių metų rugsėjį Reiu Tüür darbus buvo galima pamatyti Vilniuje parodoje „Manuskriptas“, skirtoje Baltijos šalių ir JAV draugystės šimtmečiui paminėti.
Reiu Tüür darbai yra Estijos meno muziejų kolekcijų bei privačių dailės gerbėjų iš Estijos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos dalis. Jie eksponuojami viešose erdvėse įvairiuose Europos miestuose.

Kultūrinė ir edukacinė veikla:
2009 m. įkūrė ir vadovavo galerijai „Ark Royal“ Viimsi, Taline
2008 m. Turku-Tallinn programos koordinatorius „Talinas Europos kultūros sostinė 2011“ projekte
2002–2008 m. Pagrindinės Talino miesto galerijos „Tallinn Kunsthalle“ direktorius
1996–2002 Nepriklausomos meno akademijos „Academia Grata“ įkūrėjas ir rektorius (Pernu, Estija)
Nuo 2018 m. – dėstytojas Alytaus dailės mokykloje