Renginys Naujosios Vilnios bibliotekoje „Teisėjas bibliotekoje“

Lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 17.00 val. kviečiame į Nacionalinės teismų administracijos „Lietuvos teismai“ projekto „Teisėjas bibliotekoje“ renginį Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1). Susitikime su bendruomene dalyvaus Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Donata Kravičiene.

Šiandien ištarta frazė „Aš žinau savo teises“ tampa labiau taisykle negu išimtimi. Ir nieko nuostabaus žinant, kad net kasdienės situacijos reikalauja bent elementaraus teisinio išprusimo. Pirkimai, pardavimai, statybos, nuosavybės klausimai yra tik dalis to, kas gali sukelti ginčą ir atvesti į teismą. Tam, kad kiekvienas žinotų, kur ir kada kreiptis, kai susiduria su teisinėmis problemomis, teisėjai ateina į pagalbą: kviečia ateiti į biblioteką ir apie viską sužinoti iš pirmų lūpų!

Spalio – lapkričio mėnesiais Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kėdainių, Utenos, Trakų ir kt. bibliotekų skaitytojai galės susitikti su teisėjais, kurie pasidalins aktualiomis įžvalgomis apie teisėjo darbo kasdienybę: kaip tampama teisėju, kaip teisėjams yra paskiriamos bylos, kokias bylas nagrinėja apylinkių ir apygardų teismai, kiek kainuoja teismo procesas.

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Algimanto Valantino, jau antrus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Teisėjas bibliotekoje“ tampa prasminga Lietuvos teismų tradicija. „Tokie susitikimai su skaitytojais parodo mūsų atvirumą – teisėjai neužsidaro nuo visuomenės, o priešingai, kviečia kalbėtis, aktyviai domėtis teismų veikla. Labai svarbu, jog gyventojus pasiekianti informacija būtų pateikta paprasta, suprantama kalba, kad būtų atsakyta į jiems rūpimus klausimus“, – sako A. Valantinas.

Kaip ir pernai, daug dėmesio bus skiriama taikaus ginčų sprendimo būdo aptarimui – teisėjai pristatys teisminės mediacijos procedūras, patars, kaip lengviau, pigiau ir greičiau išspręsti kilusius ginčus. Be to, skaitytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.