Sausio 13 – osios renginių anonsas Vilniaus mokytojų namų facebook paskyroje

Sausio 13 – osios ryte languose uždegsime atminimo žvakutes. Prieš trisdešimt metų žvakučių niekas nedegė. Tą sausio rytą buvo tik nerimastingas laukimas ir nežinia: puls ar nepuls, grįš ar negrįš? Ir kai kurie negrįžo. Bet tie negrįžusieji  savo auka nutiesė mums Laisvės kelią. Kelią, kuriuo mes kaip tauta einame jau trisdešimt metų. Ir ta mūsų kelionė prasminga tik tada, kai žengiame visi susitelkę, darydami savo gražius ir prasmingus darbus, būdami dėkingi vieni kitiems ir dar tokios netolimos praeities didvyriams, kurie išsaugojo mums laisvę būti,  gyventi ir kurti.

Sausio 11 d. 18 val. kviečiame kartu pasidžiaugti tuo Laisvės keliu einančiais ir kuriančiais. Filme  ,,Išeiti iš nam“ (rež. Rasa Miškinytė) pasakojama apie legendinį keliautoją ir ilgalaikį Vilniaus mokytojų namų bendradarbį, vakarų ciklo ,,Pažinimo keliai iš Vilniaus“ organizatorių Algimantą Jucevičių. Nes ir mažiausia ir pati didžiausia kelionė prasideda nuo paprasto veiksmo – turi išeiti iš namų.

Prisimindami ir pagerbdami tuos, kurie mūsų laisvę išsaugojo, niekada nepamirštame tų, kurie ją paskelbė. Jau ketverius metus gyvuoja Vilniaus mokytojų namų projektas ,,Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“. Sausio 12 d. 18 val. kviečiame pasiklausyti šio projekto  šviesų ir įkvepiantį atminimo vakarą – koncertą.

Kalbėdami apie mūsų laisvės kelią, norime pasidalinti filmų apie Vilniaus mokytojų namus  ,,Čia gyva kultūra“ (rež. Laima Lingytė).  Kultūrinis mūsų įstaigos gyvavimo kelias šiandien siekia net  75 veiklos metus. Tai filmas apie namus, kuriuos kūrė daugybė talentingų ir atsidavusių savo mylimam darbui žmonių. Filmas bus rodomas sausio 13 d. 16 val.

Savo šventišką susibūrimą norėtume užbaigti ypatingos šviesos kūriniu, Vilniaus mokytojų namų mišraus choro ,,Bel Canto“  koncertu ,,Sunrise Mass“. Simboliškos  saulėtekio mišios, tarsi perduoda žinutę, kad laisvės kovotojų auka nebuvo beprasmė. Ateitis šviesi ir galinga kaip vieningas daugiabalsis choras. Koncertą žiūrėkite sausio 13 d. 18 val.