Savivaldybėje diskutuota, kaip greičiausiai pastatyti modulinius darželius

Sostinės savivaldybė planuoja įgyvendinti ambicingą greitai pastatomų darželių projektą – birželio mėnesį skelbs konkursą 12-ai modulinių darželių Vilniuje pastatyti. Šiandien savivaldybėje kartu su projektu susidomėjusiais verslininkais diskutuota, kaip per trumpiausią įmanomą laikotarpį pasatyti modulinius pastatus prie darželių iš tvarių, surenkamų konstrukcijų.

Sėkmingai įgyvendinus projektą, tokie pristatomi darželių korpusai efektyviai išspręstų darželių trūkumo problemą mieste. 2018 metais pastačius 12 planuojamų modulinių darželių būtų sukurta apie 1 440 vietų mažiesiems vilniečiams.

Birželio mėn. pabaigoje sostinės savivaldybė skelbs projektavimo ir statybos rangos konkursą, planuojama, kad sutartys su rangovais bus pasirašytos iki š. m. pabaigos, o 2018 m. pradžioje jau galėtų prasidėti modulinių darželių statybos darbai. Vilniaus savivaldybė užtikrins, kad tarpiniai derinimai tarp rangovo ir savivaldybės būtų atliekami per trumpiausius terminus – 2-3 dienas, tuo tarpu savivaldybė sieks atrinkti tokius rangovus, kurie įsipareigos darželius pastatyti kokybiškai per trumpiausią laiką.


Savivaldybė numatė, kad kvalifikaciniuose vertinimuose dalyvaus kvalifikuoti architektai ir rangovai, pasiūlymus vertins Vilniaus savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto, Miesto plėtros departamentų atstovai. Kvalifikaciniuose vertinimuose bus atsižvelgiama į šiuos kriterijus: terminų atitikimas, kaina, energetika ir architektūriniai sprendiniai.