Savivaldybėje vyks Leonardo Tūro tapybos paroda „Ramybė kaip dūmas“

„Ramybė kaip dūmas“– Leonardo 15-toji asmeninė paroda. Už ramybę nėra nieko brangesnio, nebent laisvė, o ji dažniausiai veikia greta laimės, tai – didžiausias turtas, kurį jis pastaruoju metu atrado pas savo mylimąją Tatjaną. Tačiau ta ramybė kaip dūmas, čia ji yra, čia jos nėra, ji aplanko tik kartais, kai atlikti visi darbai, juo labiau, kad Leonardas nežada sustoti, o ir toliau visu greičiu varytis į priekį. Tai daryti skatina ir 13-metį sūnų Konstantiną.

Leonardas Tūras gimė 1982 m. Vilniuje. Baigė audiovizualinio meno studijas Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje, su pagyrimu 2017 m. baigė LEU vizualiųjų menų magistrantūrą. Nuo 2019 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) ir Eurazijos dailininkų sąjungos (EAU) narys.

Prieš tai jau buvo sukūręs nemaža meno darbų, išbandė įvairias kūrybos technikas. Dalyvavo įvairiose dailės parodose, iš kurių jam labiau įsimintinos buvo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus m. paroda-konkursas „Dailininkas ir miestas“, Gdansko tarptautinis tapybos konkursas „Barwy Morza“ (2012 m.), kuriose eksponavo akrilo dažais, aliejumi tapytas drobes. Jo darbai nuoširdūs, jis jaučia spalvas, geba kurti erdvinį vaizdą.

Jau ankstesniuose paveiksluose išryškėjo reljefiškai laisvos šiuolaikinės abstrakcijos. Pastaruosius kelerius metus susidomėjęs skaitmenine tapyba, randa joje daug galimybių saviraiškai. Tuos darbus atlieka mažiausio dydžio akvareliniu teptuku, nenaudodamas jokių filtrų ar efektų. Norint išgauti geriausią kokybę, tenka skirti maksimaliai laiko ir pastangų.

Vienas iš paskutinių skaitmeninės tapybos darbų „Pavasaris slėnyje“ 2019 m. kovo mėn. laimėjo I vietą tarptautiniame šiuolaikinio meno konkurse „Vanguard Today“ Maskvoje. 2019 m. gegužės mėn. Leonardo darbas „Aukso dulkėm“ laimėjo II vietą Monako skaitmeninės tapybos festivalyje.

Šioje parodoje eksponuojama 17 skaitmeninės tapybos darbų, atspausdintų ant planšetų. Kūriniai stebina ekspresyvumu ir švelnia nostalgija praeičiai. Dažnai optimistiški, traukiantys akį žaliai raudonu koloritu, kaip ir jo mažosios dukterėčios Saulės Onos žaliai raudonas pasaulis. Mylima krikšto duktė visada jį įkvepia.

Parodas ir ekspozicijas Vilniaus m. Savivaldybėje rengia ir koordinuoja Vilniaus m. savivaldybės Tarybos posėdžių rengimo grupė (tel. (8 5) 211 2342). Paroda vyks Vilniaus m. savivaldybėje Konstitucijos pr. 3, II aukšte, spalio 14–25 d.