Sėkmingai vyko Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto ,,Europa miestams ir regionams“ užsienio miestų partnerių Mokomasis vizitas Vilniuje

Sėkmingai pasibaigė birželio 14-17 dienomis Vilniuje vykęs Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto „Europa miestams ir regionams“ darbinis mokomasis vizitas. Jame dalyvavo grupė užsienio ekspertų, projekte dalyvaujančių miestų valdžios atstovų ir specialistų iš Antverpeno, Budapešto, Briuselio, Bristolio, Helsinkio, Londono, Nurembergo, Ostendės, Sunderlando, Pirėjaus, Porto , Sevilijos, Utrechto ir Vilniaus.

Keturias dienas skirtingose kūrybinėse miesto erdvėse vyko pristatymai, interaktyvios diskusijos su vietos bendruomenės atstovais, išvykstamieji pažintiniai vizitai. Projekto dalyviai keitėsi žiniomis, nagrinėjo sėkmingų investicijų į kultūrą pavyzdžius, gilinosi į kultūros politikos planavimą bei įgyvendinimą. Jo metu buvo pristatytos Vilniaus miesto bendruomenių iniciatyvos, gerosios praktikos pavyzdžiai, unikalios miesto rajonuose vykstančios kūrybos inovacijos, buvo analizuojamas kultūros poveikis Vilniaus miesto rajonų regeneracijai, socialinės atskirties mažinimui, periferinių rajonų gyvybingumui ir tarpkultūrinio dialogo skatinimui.

Projekto dalyviai susipažino su industrinių ir periferinių rajonų regeneracija, Pilaitės, Antakalnio, Naujosios Vilnios ir Naujamiesčio bendruomenių gerosios praktikos pavyzdžiais. Išvykstamųjų vizitų metu aplankė Užupio meno inkubatorių, Menų fabriką „Loftas“, Antakalnyje neseniai įsikūrusį VilniusTech parką , meno ir edukacijos centrą „Rupert“ ir Pilaitėje bendruomenių traukos centru tapusias kūrybines dirbtuves „BEEpart“.

,,Visi renginyje atstovaujami miestai yra patrauklūs savo įvairove, išskirtinumu, kultūra. Vis dėlto, neabejotinai esama ir bendrų, visiems žinomų problemų. Jas kūrybiškai spręsti, kūrybiškai reaguoti į dabarties iššūkius – mūsų visų siekis.“- kalbėdamas apie Vilniaus kultūros politiką sakė Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas.

,,Be kūrybiškumo, be improvizacijos, be veikimo laisvės neįmanoma galvoti nei apie dabartį, nei apie ateitį. Mums buvo naudinga sužinoti apie Vilniaus socialinės ir kultūrinės inovacijas, kurios suteikia progą vietos bendruomenėms kurti ir palaikyti kultūros gyvenimą periferiniuose miesto rajonuose, apie siekius užtikrinti dialogą tarp vietos bendruomenių, kūrybinio verslo, menininkų, švietimo ir mokslo institucijų ir vietos valdžios. Džiaugiuosi Vilniaus sėkme. Savo profesionalumu įrodėte, kad esate geras pavyzdys kitiems Europos miestams. Projekto dalyviai atrado Vilnių kaip įdomų, civilizuotą , turintį gilias kultūrines tradicijas , europinę istoriją miestą. Visi liko patenkinti darbu, žmonių atvirumu ir nuoširdumu“,- sakė Maciej Hofman, Europos Komisijos atstovas.

Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyrius kartu su 72 Europos didžiųjų miestų asociacijos „EUROCITIES“ miestais įgyvendina projektą „Kultūra miestams ir regionams“ nuo 2015 metų sausio mėnesio iki 2017 metų gruodžio mėnesio. Projektą finansuoja Europos Komisija kartu su „EUROCITIES“ ir tarptautine organizacija „KEA“ bei Europos regionų mokslinių tyrimų ir inovacijų tinklu ERRIN. Projektas finansuojamas pagal programą „Kūrybiška Europa“, o projektui vadovauja Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas.

Daugiau informacijos:
Švietimo, kultūros, sporto departamento
Kultūros skyriaus
Vyr. specialistė
Veronika Jaruševičiūtė
Konstitucijos per.3
LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5) 211 2413, el.p. veronika.jaruseviciute@vilnius.lt