Seminaras meninio ugdymo pedagogams TILTAI TARP SCENOS MENO IR UGDYMO

2021 m. lapkričio 18 d.

15.00 – 17.00 val.

 

skirtas Tarptautinei vaiko teisių konvencijos dienai lapkričio 20 d.

 

Seminaras „Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo“ – tai baigiamasis Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS jubiliejinių metų programos, kurią finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, renginys, skirtas pažymėti Tarptautinę vaiko teisių konvencijos dieną, minimą visame pasaulyje lapkričio 20 d. Visus metus ASITEŽAS vykdė įvairias veiklas, skirtas paminėti asociacijos veiklos 20-metį. Vasario 1-ąją nuotoliniu renginiu, kuriame dalyvavo ir svečiai iš užsienio, paminėjome ASITEŽO gimtadienį, kurio metu pristatėme spausdintą ir elektroninį leidinį „ASITEŽAS nuo 2001 iki 2021“, kovo 20 d. minėdami Pasaulinę teatro vaikams ir jaunimui dieną organizavome nuotolinę nacionalinę konferenciją „Lietuvos teatras vaikams ir jaunimui: tarp praeities ir ateities“ kurioje pranešimus skaitė teatrologai, teatro kritikai, analizuojantys teatrą vaikams ir jaunimui, taip pat scenos menų vaikams ir jaunimui kūrėjai. Birželio 1-ąją Tarptautinę vaikų gynimo dieną kvietėme į nacionalinę akciją „Atgal į gyvą teatrą“ ir visoje Lietuvoje nemokamai rodėme spektaklius vaikams ir jaunimui. Rugsėjo mėnesį organizavome nuotolinę ASITEŽO vitriną, kurios metu asociacijos nariai pristatė savo naujausią produkciją, skirtą Kultūros paso programai. Pagrindiniu jubiliejinių metų renginiu tapo VI-asis tarptautinis teatro festivalis vaikams ir jaunimui JĖGA/COOL, įvykęs spalio 4-8 d. Klaipėdoje, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Seminaras „Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo“ yra skirtas meninio ugdymo pedagogams, kuriame ASITEŽO nariai pasidalins savo įžvalgomis, patirtimis ir pasiūlys įvairių idėjų mokytojams, kaip galima ugdymo procese pritaikyti įvairius teatro metodus, siekiant paskatinti mokinių kūrybiškumą ir vaizduotę.

Seminaras vyks nuotoliniu būdu Zoom platformoje, taip pat bus transliuojamas ASITEŽO Facebooko paskyroje, įrašas vėliau bus prieinamas ASITEŽO Youtube kanale.

 

PROGRAMA

15.00–15.30 ASITEŽO prezidentės Violetos Podolskaitės pranešimas „ASITEŽO jungtys su meninio ugdymo mokytojais“, kurio metu bus pristatytos ASITEŽO pagrindinės veiklos, įgyvendinti projektai, aptartos bendradarbiavimo su meninio ugdymo mokytojais galimybės.

 15.30–16.00 dalyvių meninio ugdymo pedagogų pasisakymai, diskusijos, ugdymo problemų iškėlimas ir aptarimas

 16.00–16.30 Saulės Degutytės praktinis užsiėmimas ,,Daiktų teatro metodų taikymas, dirbant su 1-6 klasių mokiniais”, kurio metu bus pristatytos daiktų-objektų teatro galimybės, siekiant sužadinti jaunesnių klasių mokinių kūrybiškumą.

 16.30–17.00 Raimondo Klezio praktinis užsiėmimas „Dokumentinio teatro metodų taikymas, dirbant su 7-12 klasių  mokiniais“, kurio metu pristatytas dokumentinio teatro žanras ir jo metodai, tinkantys ieškoti įkvėpimo kūrybai dirbant su vyresniųjų klasių mokiniais.

LEKTORIAI

Violeta Podolskaitė – Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS įkūrėja ir ilgametė prezidentė, buvusi Valstybinio jaunimo teatro aktorė, suvaidinusi teatre ir kine daugiau nei 70 vaidmenų

Saulė Degutytė – ASITEŽO Valdybos narė, „Stalo teatro“ įkūrėja ir vadovė, išradingo objektų teatro kūrėja, kurios režisuoti spektakliai rodomi Lietuvoje ir užsienyje. Saulė rengia seminarus pedagogams, kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui. 2011 m. ir 2014 m. „Stalo teatras“ pelnė Kultūros ministerijos apdovanojimus Auksinius scenos kryžius.

Raimondas Klezys – ASITEŽO Valdybos narys, „No shoes teatro“ vadovas, teatro edukologas, dramaturgas, aktorius, kuriantis dramaturgiją kūdikių, vaikų ir jaunimo spektakliams, savo kūrybą pristatantis Lietuvos ir užsienio profesionalioje scenoje, socialiai jautrioms visuomenėms grupėms, dirbdamas su vaikų namų auklėtiniais, kalėjimuose kalinčiu jaunimu.

 

Jungtis į seminarą lapkričio 18 d. 15.00 val. čia:

https://us02web.zoom.us/j/6012083622?pwd=LzhLTUg1WEtlT0JDUVp5RFpLbXVOUT09

 

Daugiau informacijos:

www.assitej.lt

assitej.lt@gmail.com

ASITEŽAS_Seminaras pedagogams_Programa