Šešioliktojo tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ parodų atidarymas Tuskulėnų memoriale

Jau šešioliktą kartą sostinėje surengtas tarptautinis fotožurnalistikos festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“ vėl subūrė fotožurnalistus iš viso pasaulio ir pristato jų sukurtus fotopasakojimus. Šešiolika festivalio parodų, po daugiau kaip mėnesio eksponavimo Vilniaus Katedros aikštėje, persikėlė į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą.

Festivalis pristato šiuos fotopasakojimus: Mikkel Horlyck (Danija) „Paslaptingasis Jorgenas“, Mads Nissen „Ukraina kraujuoja“ ir „Nežmoniškas Talibano narkomanų kalėjimas“, Ali Khara „Afganistanas tapo „Talibistanu“, Mohsen Kaboli „At Oghlan“, Fausto Podavini „Nežmoniška geležies kaina“, Toby Binder „Maži niekšeliai – Belfasto jaunimas“, Jevhen Maloletka „Mariupolis“, Benas Gerdžiūnas „Ukraina: pilkoji zona“, Bruce Strong „Armėnija: tautos istorija“, Tadas Kazakevičius „Pernykštis sniegas“, Elena Krukonytė „Mano bendraamžių portretai“, Shayan Haji Najaf „Du drugelio sparnai“ ir „Rožinė Princesė“, Fatemeh Abedini „Merginos nepaiso ribų“.

Pernai lapkritį vienam iš festivalio dalyvių, fotografui iš Ukrainos Jevhenui Maloletka, buvo  paskirta „Stasio Lozoraičio Vilties Laisvės“ premija už jo fotografijų seriją apie apgultą ir nuolat bombarduojamą Mariupolį, į kurį Jevhenas su kolega Mstyslavu Černovu atvyko dieną prieš prasidedant karui ir išbuvo iki kovo 15 d., kai fronto linija nežinomomis trajektorijomis jau driekėsi pačiame mieste.

Jevheno Maloletkos nuotraukos yra eksponuojamos ir Vilniaus traukinių stotyje, parodoje, skirtoje agresoriaus šalies keleiviams vykstantiems į ir iš Kaliningrado srities. Joje ukrainiečių fotografų nuotraukomis atskleidžiamas karo brutalumas, kurį patiria agresoriaus naikinama Ukraina.

Festivalis finansuojamas Fujifilm Lietuva, Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės, Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo ir kitų rėmėjų bei partnerių.