Šiuolaikinio cirko festivalyje HELIUM: fizikos dėsnių laužymas ir mokslinė fantastika

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis – HELIUM, jau rugsėjo 7-15 dienomis, Vilniuje. Festivalis anonsuoja, kad jo programoje konceptualūs, įtraukiantys užsienio ir Baltijos šalių šiuolaikinio cirko pasirodymai. Praėjusią savaitę HELIUM pristatė, kad festivalio metu vyks Dž. Britanijos šiuolaikinio cirko trupės „Fauna“ pasaulinė darbo premjera, o šiandien plačiau kalba apie mokslinės fantastikos ir fizikos dėsnių laužymo kupiną Suomijos trupės „Race Horce Company“ darbą – „O‘DD“!

Sau lygių neturinti šiuolaikinio cirko trupė „Race Horse Company“ buvo įkurta 2008 metais ir nuolat siekė formuoti išskirtinį, neprilygstamą cirką, kuriame neegzistuotų jokie barjerai. Dažniausiai jų pasirodymuose slypi stipri akrobatika, chaoso estetika, tamsus humoras bei netikėtumai, tačiau jie sugeba išlaikyti pusiausvyrą tarp tikro pavojaus ir komiško palengvėjimo. Pasirodymuose trupė nevengia ekstremalių fizinių triukų bei akrobatikos ir tai palieka didžiulį pėdsaką šiuolaikiniame cirko pasaulyje. Ši Suomijos šiuolaikinio cirko trupė kadaise pasirodymus rengdavo slaptose pogrindžio cirko scenose, tačiau greitai tapo viena daugiausiai gastroliuojančių Suomijos scenos menų atstovų, kurie yra pelnę ir valstybinį cirko apdovanojimą.

Festivalyje HELIUM ši Suomijos kūrybinė kompanija pristatys mokslinės fantastikos įkvėptą darbą – „O‘DD“. Šis pasirodymas tai tarsi futuristinis sapnas, kuris įtrauks žiūrovus į kitą dimensiją, tai daugiadisciplinis nuotykis, žmonijos istorija gravitacijos pilve. Pasirodymo metu atlikėjai žaidžia su fizikos dėsniais tol, kol šie sulinksta ir sulūžta, o nežinomos grėsmės susiduria su akrobatika už mūsų visų vaizduotės ribų.

Race Horse Company: O’DD (2020) – Contemporary Circus – YouTube

Šį konceptualų cirko pasirodymą kuria ir atlieka suomis Rauli Dahlberg, kuris baigė Prancūzijos cirko mokyklą ir visą savo gyvenimą ir paskyrė šiuolaikiniam cirkui. „Pasirodymui pasirinkau mokslinės fantastikos temą dėl kelių priežasčių. Norėjau pasitelkti kinematografišką atmosferą, kurioje susiduria siaubas ir kiti neįsivaizduojami dalykai. Taip pat maniau, jog universalūs klausimai gali būti sprendžiami, pasitelkus veiksmą ir judesį. Tikiu, kad cirkas savo šerdyje žaidžia su visata, atlikėjams siekiant atlikti iš pažiūros neįmanomus triukus, kurie peržengia fizikos ribas”,- pasakoja Rauli.

Kinematrografiška atmosfera ir kontroliuojamas chaosas, fizikos dėsniai ir mokslinė fantastika, visa tai „O‘DD“ pasirodymuose, kurie vyks rugsėjo 10 ir 11 dienomis, Menų spaustuvėje.

Bilietai: tiketa.lt

Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.